Závin podle Tales

25. květen 2012 | 14.44 |

Receptík jsem ukradl vzácné kolegyni TADY. A protože jsou ještě k dispozici poslední zimní jablka - na to že je konec května docela síla, ne? Skvělá odrůda a dobrý sklep.

Máma má pořád nějaké chutě, už neví, co roupama. No jo, dlouho ji nevezla Rychlá do špitálu, tak pokouší. tak se nedá nic dělat, musíme něco vymyslet, co by mohla, aby ji to hned nerozhodilo.

Smetana je pro mamku zakázaná, použil jsem jogurt a protože nestačilo předepsané množství mouky, přidával jsem ji tak dlouho, dokud to neudělalo pevnou hrudku těsta. Špetka soli je rovněž žádoucí. Ying kontra yang. Jednota protikladů. Do sladkého slané, do slaného sladké. Takže na dvacet deka jogurtu asi čtvrt kila hladké mouky - přiměřeně, uhňácat z toho těsto (a pomazlete se s tím, když nejsou nikde na mazlení lidi, představte si že... Ale nechme toho, nač zbytečně dráždit představivost - já mám představu naprosto jasnou, jak se s tím pomazlit). Nezapomeňte na tu sůl. Jablka oloupat, nastrouhat na hrubém struhadle - předem, ta moje jsou sladká víc, než dostatečně - naprostá ňamka, nevím, proč jich zůstalo tolik a nikdo o ně nestojí - takže necukruju, neb stejně nesmím. Hrozinky mamka nemá ráda a skořici nemůže, tak mám jasno. A je vymalováno.

Těsto rozválet na plát, když uděláte tu blbost, co já, že málo pomoučíte desku, bude se to lepit, a blbě zavinovat. Potrháte to a náplň bude vytékat. Příště bych si mohl nechat kousek těsta bokem na zalátání. Tak bacha na to. Nebo použijte silikonovou podložku. Utěrku. Čistou. Nebo tak něco. Rozhrnout jablka, já přehnul konce závinu, ať se to neroztéká, ale protože jsem to při zamotávání poněkud potrhal, asi mi to bude houby platné. Je aktuálně - skoro jedenáct večer - článeček je kvůli překvapení pro mamku opožděn, trouba jede na 180°C a pečeme - dle Tales čtyřicet minut. Protože nevím, zda čtyřicet minut na 180, nebo je v tom i nahřívání - mám horkovzdušnou elektriku, nastavil jsem to na hodinu a budu na to koukat. Jestli nezapomenu.

Aha! Zapomněl jsem to potřít vodou. No nevadí, svět se neposere - uvidíme, co to udělá. Zatím to začíná naprosto luxusně vonět, asi si to dám "do oblíbených" a bude to častěji. Jen asi ne jako závin, ale spíš šátečky a nejen na sladko, ale i s masem a podobně. fantazii se meze nekradou  nekladou. A do "Oblíbených" proto, aby se mi to pohodlněji hledalo a já nemusel uvažovat, kde jsem to sakra viděl. Opět si dovoluji připomenout, že zdrojem inspirace je vzádná kolegyně Tales.pise.cz .

Je 23:10 z trouby to voní na dálku, výsledný efekt se rýsující vypadá naprosto slibně. Tak ještě asi čtvrt hoďky, a jsme hotovi.

A vy si to taky zkuste.

Štrůdl

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Závin podle Tales inenaso 25. 05. 2012 - 14:57
RE: Závin podle Tales hospodynka 25. 05. 2012 - 15:04
RE: Závin podle Tales skaut68-pise®vzpomina.cz 25. 05. 2012 - 17:15
RE: Závin podle Tales amelie00 26. 05. 2012 - 01:41
RE(2x): Závin podle Tales amelie00 26. 05. 2012 - 01:55
RE: Závin podle Tales tales 19. 09. 2012 - 19:56
RE: Závin podle Tales dobreazdrave.cz 11. 11. 2012 - 17:50