Vymývání mozku - každá zkušenost je úspěch

24. březen 2009 | 17.24 |

Co je to "neúspěch"? Něco se nepovedlo tak, jak jsme chtěli nebo doufali? Zákon zkušenosti účinkuje bez výjimky. Jsme dokonalým zosobněním vlastních myšlenek a vlastního přesvědčení. Udělali jsme něco nebo věříme něčemu, co nám říká, že si něco nezasloužíme nebo že za něco nestojíme.

Na starém rčení: "Když neuspěješ napoprvé, zkus to znovu", je hodně pravdy. Nevyčítejme si chyby a nedělejme totéž postaru - když děláme to, co obvykle, dostaneme to, co obvykle. Zjistěte si, v čem jste udělali chybu a zkuste to jinak, dokud se nenaučíte dělat věci správně.

Máme přirozené právo jít celý život od úspěchu k úspěchu. Jestliže to tak není, buď nejsme sladěni se svými vnitřními schopnostmi, nebo nevěříme, že se to právo vztahuje i na nás, případně nejsme schopni svůj úspěch rozpoznat.

Stanovíme-li si příliš vysoká kritéria, kterých s největší pravděpodobností nejsme v dané chvíli schopni dosáhnout, nikdy nesplníme svá očekávání.

Když se malé dítě učí chodit, nebo mluvit, povzbuzujeme a chválíme ho za sebemenší pokrok. Dítě se rozzáří a snaží se ze všech sil být ještě lepší. Povzbuzujete takto i sami sebe, když se učíte něco nového? Anebo si děláte všechno těžší, když si říkáte jak jste hloupí, nemožní nebo nešikovní? Jen opakovaným cvičením se naučíme něco nového, co se má stát přirozenou součástí našeho života.

Neodmítejte se pokoušet o něco nového jen proto, protože nevíte jak na to a nechcete vypadat hloupě. Učit se znamená chybovat tak dlouho, až si podvědomí složí dohromady správný obrázek.
Nezáleží na tom, jak dlouho jste se považovali za smolaře; už v tomto okamžiku můžete začít vytvářet mentální návyk úspěchu. Je jedno v čem - zásady jsou stále stejné. Je nutné zasít semínko úspěchu, ze kterého vyroste bohatá sklizeň.

Můžeme přitom použít některá z následujících tvrzení:

Vesmírná Inteligence mi poskytuje veškeré myšlenky, které mohu využít.
Jsem úspěšný/úspěšná ve všem, do čeho se pustím.
Na světě je všeho dost pro všechny i pro mne.
Mé služby potřebuje spousta zákazníků.
Všechno se mi daří.
Jsem stále bohatší a bohatší.
Na každém kroku na mne čeká příležitost.

Vyberte si jedno tvrzení a několik dní si je opakujte. Pak udělejte totéž s dalším. Zcela si jimi zaplňte vědomí. Nestarejte se o to, JAK je uskutečníte; příležitost si sama k vám najde cestu. Věřte, že vaše Vnitřní Inteligence, vaše Podvědomí, vás povede. Ukáže, kudy vede cesta, kudy jít. Zasloužíme si úspěch ve všech aspektech svého života. 

Zpět na hlavní stranu blogu