Vymývání mozku - co je to pravda

23. leden 2009 | 22.15 |

Pravda je naší neměnnou součástí..

Na otázku: "Je to pravda?" lze odpovědět buď ano nebo ne. Něco, ať už je to cokoli, je pravda, jestliže VĚŘÍME, ŽE TO PRAVDA JE. Když nevěříme, pak to pravda není. Sklenice může být poloprázdná, nebo poloplná. Kolem nás plynou miliardy myšlenek, z nichž si můžeme vybírat.

Většinou se rozhodujeme pro ty, které si myslívali a které nám vštěpovali naši rodiče, ALE NEMUSÍME TO TAK DĚLAT DÁL. Nemusíme přemýšlet jen jediným způsobem...

Pravdou se stává to, čemu věříme. Postihne-li nás nečekaná finanční újma, pak jsme zřejmě uvěřili, že nestojíme za to, abychom byli bez finančních problémů. Nebo jste přesvědčeni, že člověk se bez dluhů a závazků neobejde. Uvěříme-li, že nic dobrého netrvá věčně, pak jsme přesvědčeni, že nám život brzy ublíží. Že "prostě nemůžeme vyhrát". Když očekáváme a předpokládáme, že přijde průser, přivoláváme si ho tím. Pamatujete se, jak jsem na jaře zkrátil Felicii? Vynechám detaily, ale ve zkratce - potřeboval jsem trochu klidu a uvažoval jsem, jak se vymluvit. A kromě toho, zdálo se mi, že se mi příliš dobře daří, že nezvykle na tamtu roční dobu jsem celkem při penězích.  Napadlo mě, že nabourané auto by byla dobrá výmluva. Já si to přivolal - nemohl jsem pracovat a přišel jsem zbytečně o peníze... Na co se soustředíme, to roste. Co když to děláte podobně?

Máte-li potíže udržet si známost nebo přátelství, možná jste uvěřili, že vás nikdo nemá rád. Nebo možná máte strach, že byste někoho ovládali (jako vaše matka nebo otec...?). Nebo si možná myslíte, že vám lidé ubližují..?

Máte-li chatrné zdraví, možná věříte tomu, že ve své rodině máte dědičně chatrné zdraví..? Nebo "jste se narodili, abyste trpěli"...? Nebo věříte, že na vás "přichází jedna rána za druhou"..?

Možná věříte něčemu jinému. Své přesvědčení si ani nemusíte uvědomovat - jako většina lidí, kteří se s neomylnou samozřejmostí zaměřují jen na vnější okolnosti. Třeba právě teď vám na pár příkladech ukážu vzájemný vztah mezi vaší možnou vnější zkušeností a vaším myšlením?

<Problém............................vaše možné přesvědčení(?)>

Finanční pohroma..............Nezasloužím si peníze.
Samota.............................Nikdo mě nemá rád.
Pracovní problémy..............Nestojím za nic.
Stálé ohledy na druhé.........Nikdy není po mém.

Ať je váš problém jakýkoli, jeho původ má základ v myšlenkovém návyku a MYŠLENKOVÉ NÁVYKY LZE ZMĚNIT!!!

Pokud nevíte, které myšlenky mohou za vaše potíže, podívejte se na své problémy a ptejte se sami sebe: "Které z mých myšlenek to způsobily?"
Klidně a tiše seďte a přemýšlejte o tom, kdo to umí, doporučuji meditaci.

 Vaše vnitřní Inteligence, vaše podvědomí vám  odpoví...

Existují i nějaká naše přesvědčení, která JEDNOZNAČNĚ JSOU PŘÍNOSNÁ? Ano jsou a už jsem se o nich před časem zmínil.  Jsou to přesvědčení jako "než přejdeš ulici, rozhlédni se na obě strany", "přecházej jen na zelenou"...
Jiné naše myšlenky jsou užitečné, jen dočasně, třeba v dětství. "Nevěř lidem, které neznáš," je rada dobrá jen pro dítě; pokud se jí budeme řídit i jako dospělí, zůstaneme izolovaní a osamělí.

Proč věříme tvrzením: "To nezvládnu" nebo třeba "Těžko se učím"? Jistě by bylo lépe se takových myšlenek vzdát...!? Vzdejme se jich. Vyžeňme je z hlavy.

Jestliže vás odmalička učili, že svět je nebezpečné místo, pak cokoli, co se dozvíte a co tomu odpovídá, přijmete jako pravdu. Stejné je to i v případě: "Nevěř lidem, které neznáš", "Nechoď v noci sama ven", "Lidé tě podvádějí", "Všichni podnikatelé jsou zloději"....

Ale jestliže jsme se naučili, že svět je bezpečný, věříme, že láska je všude kolem nás a že lidé jsou přátelští a schopni a ochotni nám vždy poskytnout to, co potřebujeme.

Pokud vám v dětství vštěpovali, že "všechno je vaše vina", budete se neustále cítit provinile. Budete se stále omlouvat a chodit se sklopenou hlavou.

Jestliže jste se naučili věřit, že s vámi nikdo nepočítá, budete díky tomu stát vždy na konci řady. A často si budete připadat neviditelní...

Naučili jste se v dětství věřit, že vás nikdo nemá rád? Pak jste nejspíše osamělí a bojíte se navázat přátelský nebo milostný vztah.

Učili vás doma "Máme málo"? Pak máte pravděpodobně často dojem, že vaše lednička i spíž zeje prázdnotou, že jen tak-tak vystačíte s příjmem. Nebo se dokonce nemůžete dostat z dluhů...?

VĚŘÍTE-LI NĚČEMU, VYPADÁ TO JAKO PRAVDA.
Patříte k lidem, kteří při probuzení do deštivého dne prohlásí: "To je dneska hnusný den"? To není "hnusný den". Je jen mokro. Když se patřičně oblečete a ZMĚNÍTE SVŮJ PŘÍSTUP, můžete prožít nádherný deštivý den.

Chceme-li prožít radostný život, musíme podle toho i myslet. CHCEME-LI MÍT ÚSPĚCH, MUSÍME SE ZABÝVAT MYŠLENKAMI NA ÚSPĚCH. Život naplněný láskou vyžaduje láskyplné myšlenky. VŠE, CO VERBÁLNĚ, NEBO MENTÁLNĚ VYSÍLÁME SE NÁM NÁSOBNĚ VRACÍ ZPÁTKY.

SÍLA SPOČÍVÁ V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU - KAŽDÝ OKAMŽIK JE NOVÝ ZAČÁTEK. Neexistuje žádná slepá ulička. Všechny změny se odehrávají právě tady a právě teď v naší mysli. Nezáleží na tom, jak dlouho jsme setrvávali v negativním mentálním návyku, trpěli nějakou chorobou, neuspokojujícím vztahem, nedostatkem peněz či sebenenávistí. UŽ DNES TO MŮŽEME ZAČÍT MĚNIT! Náš problém - jakýkoli problém - se může vrátit zpět do nicoty. My sami ho tam můžeme vrátit. MY JSME TI JEDINÍ, KDO V NÁS PŘEMÝŠLÍ! Jen my máme ve svém světě sílu, moc a autoritu.

I kdybych vám dal ty nejlepší rady, přesto se můžete rozhodnout, že se měnit nebudete, že chcete dál myslet stejně, jako dříve. Pak vám všechny vaše problémy zůstanou...

SVŮJ VLASTNÍ SVĚT OVLÁDÁME JEN MY. Dostaneme vše, nač se rozhodneme myslet. V TOMTO OKAMŽIKU SPOČÍVÁ VEŠKERÁ NAŠE SÍLA. Právě tento okamžik je počátkem naší proměny.

Na chviličku se zastavte a soustřeďte se. Teď hned! O čem jste právě přemýšleli? Platí-li, že naše myšlenky formují náš život, chtěli byste, aby se to, na co právě myslíte, uskutečnilo? V jaké podobě by se vám vrátila starost, zlost, křivda, pomsta nebo strach, jestliže jste mysleli právě na to?

Myšlenky běží hlavou rychle, není snadné je zachytit. Můžete však hned teď začít poslouchat, co říkáte. Když se uslyšíte negativně hovořit, zarazte se třeba uprostřed věty. Větu přeformulujte, nebo nechejte nedokončenou. A myšlenku vyžeňte! Pryč s ní!

Není moudré volit myšlenky, které nám působí problémy, bolest a utrpení. Je to, jako bychom se rozhodla pro jídlo, po kterém je nám vždycky špatně.

Když nastane problém, není potřeba "něco udělat" je nutné si "něco uvědomit". Naše mysl vytváří náš budoucí život. Používejme ji tak, abychom změnili nežádoucí aspekty našeho současného života. S TÍM MŮŽEME ZAČÍT HNED TEĎ!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vymývání mozku - co je to pravda hablina 24. 01. 2009 - 05:57
RE(2x): Vymývání mozku - co je to pravda valach ostravski 24. 01. 2009 - 09:42
RE(3x): Vymývání mozku - co je to pravda jamesnulnuldrei 24. 01. 2009 - 10:59
RE(4x): Vymývání mozku - co je to pravda valach ostravski 24. 01. 2009 - 11:23
RE(5x): Vymývání mozku - co je to pravda james003 24. 01. 2009 - 13:10
RE(6x): Vymývání mozku - co je to pravda valach ostravski 24. 01. 2009 - 18:06
RE(7x): Vymývání mozku - co je to pravda james003 24. 01. 2009 - 19:45
RE(8x): Vymývání mozku - co je to pravda valach ostravski 24. 01. 2009 - 21:33
RE(9x): Vymývání mozku - co je to pravda james003 24. 01. 2009 - 21:44
RE(10x): Vymývání mozku - co je to pravda valach ostravski 24. 01. 2009 - 21:56
RE(10x): Vymývání mozku - co je to pravda hablina 25. 01. 2009 - 08:12
RE(11x): Vymývání mozku - co je to pravda james003 25. 01. 2009 - 09:24
RE(12x): Vymývání mozku - co je to pravda hablina 25. 01. 2009 - 10:48
RE: Vymývání mozku - co je to pravda plato 07. 03. 2012 - 11:31