Zhubnout je jednoduché

13. leden 2009 | 00.15 |

Nesouhlasíte s mým tvrzením? Pakliže se ve vaší hlavě něco brání, je tu výzva. Ano, někdo by použil slovo "problém" leč toto slovo nemám ve slovníku. Problém neexistuje - vždycky jde o příležitost (něco udělat) nebo o výzvu, (kterou je třeba přijmout, případně odmítnout) - to abychom si hned na začátku ujasnili některé pojmy. Takových ujasňování bude ještě docela dost, protože nevím, jak to máte vy, ale moje zkušenost říká, že stejné slovo může mít (obvykle skutečně má) pro dvě různé osoby různý význam a největší pitomost, kterou můžeme v životě udělat, je předpokládat, že ten druhý vidí svět stejnýma očima. Není to pravda a vždycky je lepší si ujasňovat, jde-li o něco důležitého, zda si s tím druhým rozumíme. Je to lepší, něž se hádat o to, kdo je větší blbec a co kdo jak myslel po tom, co dojde k průseru vzniklého z nedorozumění. Jinými slovy je lepší se zeptat a vypadat jako blbec třicet vteřin, než mlčet a zůstat blbcem po zbytek života.

Technicky vzato je hubnutí otázkou vyrovnání příjmu a výdeje energie. Přijmu-li více energie, než vydám, tloustnu. Rovná-li se příjem a výdej energie, váhu si udržuji na stejné úrovni a pokud přijímám méně energie, než vydávám, dochází k vysněnému úbytku váhy. Pomíjím ty úžasné případy, co jim vyšší příjem energie navzdory nízkému výdeji nepůsobí žádný problém - časem nám z mého povídání vyplyne, proč jsou na tom právě tak.

Nemusel jsem připomínat zákon zachování energie, že? Je to tak jasné, tak jednoduché... Nebo že by nebylo? Když je to tak jednoduché, tak proč je s tím takové trápení? No protože se nám do toho zamotává ještě naše hlavinka, naše ego. A to si kolikrát dělá, co uzná za vhodné a nedá a nedá si říct. Takže abychom byli úspěšní ve svém snažení - a to platí všeobecně, nejen o hubnutí - musíme přesvědčit toho skřítka (pozor! schválně neříkám skřeta, musíme na něj být hodní, je to náš milý skřítek a jsme mu vydáni na milost a nemilost, dokud se s ním nenaučíme komunikovat), co za nás rozhoduje, že je snížení váhy v jeho nejvyšším zájmu. Musíme ho motivovat. Některé z vás to zvládly (alespoň z části) aniž byste si tuhle souvislost uvědomily - před vámi já smekám, protože jste dokázaly udělat polovinu toho, co nás ostatní teprve čeká. A my, co jsme to s tou motivací nezvládli, nebo pro nás motivace prakticky neexistuje, my toho našeho milovaného nezkroceného skřítka budeme muset nějak ukecat. A to nebude jednoduché - ten skřítek se totiž jmenuje Podvědomí a způsob, jak s ním komunikovat se musíme naučit. Jde to, ale dře to, jedná se totiž o velmi specifický způsob komunikace.

Je tu někdo, kdo se na to cítí a věří si? Jde do toho někdo se mnou?
No tak ne, dobře, budu tu exhibovat sám, co se dá dělat?

P.S. Technickou část kontroly příjmu energie můžete zvládnout s prográmkem Fitář - stahujte ODTUD. program je soubor *.exe, který není třeba instalovat. Uložíte si ho někam, kde vám vhodno, milo či příjemno, vytvořte si zástupce, dejte ho na plochu a vyzkoušejte, zda je to to pravé čokoládové s jahodami, či nikoli. Program je udělaný pro děvčata - kluci buď použijí, co je, nebo se na počítání energií vybodnou. My frajeři si myslíme, že žádný Fitář nepotřebujeme, že to je pro holky. Kdo si to hlídá na stránkách napodobeniny Hitlerova margarínu, má to taky dobrý. Tohle je pro vás, kdo potřebujete počitadlo jako pomůcku - nic, co pomůže nebudiž zatracováno, ať je to cokoli a ať to vypadá sebepitoměji. To, co se ode mne dozvíte, bude vypadat hodně pitomě.
Tak já jdu na to.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zhubnout je jednoduché hablina 13. 01. 2009 - 01:16
RE(2x): Zhubnout je jednoduché valach ostravski 13. 01. 2009 - 01:38
RE(3x): Zhubnout je jednoduché hablina 13. 01. 2009 - 01:52
RE: Zhubnout je jednoduché james003 13. 01. 2009 - 08:42
RE: Zhubnout je jednoduché davidhavel 13. 01. 2009 - 17:35
RE: Zhubnout je jednoduché sargo 13. 01. 2009 - 21:06