Pryjditě dobře pojesť.

14. listopad 2008 | 22.32 |

Kaj? Tuž ku nam, do Raťaku, ni? Kery se budětě plantať fčilek o vekendu kajsyk přy Ostravje, matě čas a guvno na robotu, přyďtě se dobře najesť. Je tu nova hospoda u Ratimofskeho kostela, taka pjekna, stylova, myslivecka a z vječi časti někuřacka, dokonca aji s kutkem pro děcka. A maju tu fčilek od patka Zvjeřynove hody.

Zvěřinové hody

Večer je to tam z muzyku - tacy dvaj neščasnicy mačkaju jeden harmoňiku a druhy puči v rukach husle. Tuž da se to posluchať, co narobiš. No baj aj zaspivať se možetě, ale ti dvaj neščasnicy hraju až od šeste hodiny večer.

Co maju dobreho ku zjezeni? Od zvjeřyny pomaly kaj-co - špiznitě na jidelniček.

Jídelní lístek

Ceny tež něsu zle, kapcu to něurve a porce su take, že aji ja sem se najedl. Co zme měli s robku dobreho? Děvucha sy dala jeleni nugetki s brusynkovu mačku

Jelení nugetky s brusinkovou o

a z opekanymi kobzolkami s česnekem a ze zakysanku.

Opékané brambory s česnekem a

Ja sem opruboval srnči medaljonky

Srnčí medailonky

s mačkanymi kobzolkami s cebulku a anglicku slaninu.

Šťouchané brambory s anglickou

No faktycki, na štyrech taliřach to přiněsli, tylu teho bylo. Robka vyřnula ku temu dva černe Kozliki, ja sem se dal třy Birely bo jednak něpiju - už mam přepaleny kotel, rezave trubki a strhnuty manometer - a jednak něchodim do hospody autobusem - něporadil bych ho u baraku zaparkovať, gdyž už mi tu stoja dvě auta.

Utrata aji z tryngeltem za štyry stovki. Pohoda. Zytra na večer iděme zas a myslim, že v nedělu tež zajděm - ešče je teho v jidelničku hafo, co zme něskusyli. Tuž jak kery chcetě za mně zaplatiť utratu, nebo se aspoň podřystať nebo se zaspivať přy dobrym žradle a piti, tuž přyďtě. Ta hospa je faktycki fajna. Čista, pjekna, stylova a z vječi časti někuřacka. Take přyjemne posezeni.

Tuž nazhle v sobotu a v nedělu večer v Myslivně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře