Sveřepí šakali zavile vyli...

5. listopad 2008 | 10.45 |

Já z těch vzpomínek nevyjdu.

Stalo se to v době, kdy většina z vás asi byla ještě na houbách, možná někteří tahali kačera. Měl jsem kamaráda, chodívali jsme si ven sednout, hrávali jsme na kytary. Tenkrát vznikla jedna cca hodinová nahrávka, kterou tady budu postupně prezentovat bez ohledu na váš hudební sluch. Byli jsme mladí, byli jsme zamilovaní - čas léta, malin nezralých, čas prázdnin... Čas setkávání s děvčaty, která nám náhodou vletěla do života, nadělala trochu zmatku a zase zmizela, jak už je to pro děvčata bez ohledu na věk a stav zvykem. Tenkrát - a hovořím o letech 1983 a 1984 - nebylo jednoduché takovou nahrávku svépomocí pořídit. Dodnes si pamatuji, že jsem si vypůjčil od spolužáka jeho sovětský radiomagnetofon Vega, který měl možnost potenciometrem doladit citlivost nahrávacího mikrofonu, což se dalo kontrolovat na ukazateli. Seděli jsme v jeho pokoji, jeho sestra obsluhovala "nahrávací studio" a my, jako ti sveřepí šakali jsme zavile vyli a nahrávali písničky, které mezi děvčaty tenkrát byly z našeho repertoáru ty nejoblíbenější.

Chci velmi poděkovat oběma děvčatům, pro něž byla tenkrát ta nahrávka určena, že mi jedna z nich zprostředkovala a druhá poskytla kazetu s našimi písničkami. Je zajímavý pocit slyšet sám sebe s odstupem bezmála třiceti let. Zkritizoval jsem si to sám, děkuji, nepotřebuji slyšet kritiku, vím, kolik toho je špatně, falešně, s úlety. A je mi to naprosto jedno. Je to část mého života. Krásná část mého života a rád na ni vzpomínám. Něco jsem nazpíval sám, něco s kamarádem, něco nazpíval sám právě on. Na něčem jsme se dokonce autorsky podíleli - konečně kdo ze zamilovaných kluků nikdy nezkoušel skládat básničky nebo písničky? Kdo bude chtít, nechť si poslechne první song dua Radan a Jirka..

Tohle jsou snad jediné věci, kde celkem zodpovědně můžu prohlásit, že neporušuju pravila Píše o nahrávkách. Ačkoli.. Kdo ví?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sveřepí šakali zavile vyli... hablina 05. 11. 2008 - 11:24
RE: Sveřepí šakali zavile vyli... kobliha 05. 11. 2008 - 12:15
RE: Sveřepí šakali zavile vyli... ks 05. 11. 2008 - 18:09
RE: Sveřepí šakali zavile vyli... mi-lada 08. 02. 2010 - 16:16