Volby

17. říjen 2008 | 12.31 |

Za několik málo hodin vypuknou krajské a senátní volby.

zákaz

Sociální demokraté z nich chtějí udělat hlasování o této vládě. Proto jim jde o co nejlepší výsledek. O posílení v Senátu a hejtmanské židle. Strana pod Paroubkovým vedením za poslední léta nevyhrála vůbec nic a to už je frustrující. Slibuje tedy hory doly, všechno všem rozdá, to nepříjemné zruší. Tedy nyní zatím na papíře. Už nyní mnohým jejím předákům musí být jasné, že vše co teď slibují, prostě v život neuvedou. Třeba už jen proto, že i kdyby v některých krajích vyhráli, budou muset stejně uzavřít koalici, tedy kompromis. Ale přiznat veřejně tento stav prostě není možné, na to lidi neslyší. A pak na to stejně zapomenou a nebudou remcat. No vždyť vzpomeňme, co sliboval na Slovensku Fico a co nakonec z předchozích Dzurindových reforem zrušil.

ČSSD se po celé republice prezentuje v souvislosti s volbami do krajských zastupitelstev hesly a body programu "Zrušíme poplatky u lékaře", "Zastavíme zdražování", "Zvýšíme rodičovský příspěvek" či "Vrátíme dětské přídavky". Přičemž ví, že jednoznačně lže a že z těchto pozic nemá žádnou možnost nic podobného ovlivnit, takže takové sliby nelze splnit ani s mizivou pravděpodobností.

Posuzuji politiku podle své kapsy. Podle toho, kolik se mi hrabe v kapsách "potřebných" socialistů (bez ohledu na jejich barvy). Posuzuji podle toho, jak moc mám práce, jaký je mezi lidmi zájem o moje služby a jak jsou moje služby žádané - jsem OSVČ. A je nutné konstatovat, že za poslední dva roky to jde dobře a tendence to má směrem ke zlepšení. Protože firmy a lidé mají více peněz, kupují si více moje služby, což znamená, že i já si mohu dovolit nakoupit více zboží a služeb, čímž pomůžu dalšímu rozvoji, dalších firem. Takže ať si říká kdo chce, co chce - máme se lépe. Všichni, kdo chtějí pracovat a nestojí jen s nataženou dlaní se mají lépe. Proč to tvrdím? Protože moje služby nejsou z těch, které by byly nezbytné pro život a dají se v době, kdy jsou mezi prioritami jiné potřeby oželet. Proto. Proto jsem přesvědčen, že trend se netýká jenom mne, ale lze ho zevšeobecnit. A navzdory černým socialistům - kalousek dělá i nemožné - mi v kapse zůstává o něco víc peněz.

Když se budou platit (nejen) Paraleny "zadarmo", třeba nebude na operaci srdce. Nebo na transplantaci plic. Když se bude platit cokoli, co je "zadarmo", protože nic není v životě zadarmo, najednou třeba nebude na opravu silnic. Nebo na důchody nebo porodné. A kde stát tyto peníze vezme? I u mě. A to už mě zajímá. A když mu budou peníze i tak chybět, tak zvýší schodek a navýší státní dluh a dluh i s úroky z něj budu opět platit i já. Budou ho platit i ti, kteří socialistům za jejich legislativní frajerství tleskají. (Ty Paroubkovy dluhopisy se splatností 55 let, to je naprostá bomba. Ty budou platit ještě moje pravnoučata.) Paroubek a spol. jim to raději řeknou až později (naše očekávání nebyla zasazena do reálného rámce) a o to pak bude horší probuzení do reality.

Kdo umíte počítat a myslet aspoň trochu v souvislostech - přemýšlejte a počítejte. Nenechávete se znechutit osobními animozitami a zajděte si splnit svoji občanskou povinnost. Zajděte si k volbám a jste-li spokojení se stávajícím vedením vašeho kraje, dejte jim svůj hlas. Nenechávejte se vtáhnout do sockomančských her a soutěží "kdo z vás to má". Vyzývám vás tedy, abyste ČSSD NEvolili. Pokud jim totiž dáte hlas, možná nebudete muset platit třicet korun u lékaře, ale každopádně pomůžete k tomu, aby Českou republiku pomalu začala vést mafie. A prosím vás, NEvolte ani Zelené Khmery.

Pokud jde o mne, Topolánkově ODS vystavím účet za jeho úlety až v parlamentních volbách, tedy v čase, kdy budu účtovat s jeho způsobem práce. Tošenovský dělá svoji práci dle mého názoru dobře, tak ať ji dělá dál.

Přeji vám hezký den a šťastnou ruku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Volby samotar®vzpomina.cz 17. 10. 2008 - 16:23
RE(2x): Volby valach ostravski 17. 10. 2008 - 20:45
RE(3x): Volby samotar®vzpomina.cz 17. 10. 2008 - 21:45
RE(3x): Volby samotar®vzpomina.cz 17. 10. 2008 - 21:46
RE: Volby davidhavel 21. 10. 2008 - 16:10
RE(2x): Volby valach ostravski 21. 10. 2008 - 21:39
RE(3x): Volby davidhavel 22. 10. 2008 - 15:06
RE(4x): Volby valach ostravski 22. 10. 2008 - 21:24
RE(4x): Volby valach ostravski 22. 10. 2008 - 21:26