Přišlo mejlem

11. říjen 2008 | 08.35 |

Jeden iniciativní blbec nadělá více škody a zmatku, než celá Al-Kajda.

Tak jsem se dočetl, že ajatolláh Špidla v Bruselu zase jednou perlí. Zatím se všichni Špidlovým nápadům třeba na regulaci slunečního svitu nějakým evropským zákonem smějí. Další opatření, které prý jeho úřad připravuje, to bude cesta do pekla. Špidla chce totiž zavést v Evropské unii "mravnostní policii".
Při sexuálním harašení (harassmentu) oficiálně platí zajímavý princip: ten, kdo je z onoho sexuálního obtěžování obžalován, musí doložit, že je nevinný a že neobtěžoval. Což bývá prakticky nemožné. Ještě štěstí, že u jiných trestných činů platí, že "čin" je nutno nezpochybnitelně dokázat a nikoliv dokazovat, že se nestal. Aspoň občas.
Blouznivec Špidla prý připravuje tzv. "druhou antidiskriminační směrnici", která zřizuje úřad na potírání diskriminace. Ale už nikoliv ve veřejném prostoru, tedy například v zaměstnání nebo v politice, ale i v životě soukromém. Tato "pohlavní policie" bude sledovat, zda k takzvanému "sexuálnímu obtěžování" nedochází i v soukromí. To znamená u nás doma, v parcích, v divadle, na výletech, při soukromých setkáních atd. Prostě všude.
Šílenec Špidla v připravované směrnici zavádí takzvaný Institut antidiskriminačních aktivistů, kteří budou aktivně vyhledávat a registrovat "případy sexuálního obtěžování" a budou zastupovat údajné oběti u soudů!
Nic podobného jsme neměli v Evropě od dob nacismu a stalinistického komunismu. Jaké devastující následky mělo na společnost zavedení takovýchto praktik, to jest "dozoru nad morálkou", a to jak v nacistickém, tak v bolševickém provedení, si ještě mnozí lidé pamatují. U nás jsme se toho zbavili před pár lety. A hele, To, co jsme vyhodili dveřmi, nám Špidla chce nacpat oknem.
Domyslíme-li do důsledků, co na nás Špidla jako komisař EU připravuje, je na místě konstatovat, že jsme do EU vyslali fanatického sociálně demokratického "ajatolláha" schopného zničit pro své blouznivé ideály milionům lidí život. Ale hlavně že nebude nemorálních lidí a nebudou už nezaměstnaní. Každý, kdo bude po ztrátě zaměstnání evidován na pracovním úřadě, dostane pověření sledovat případné harašení ve svém bydlišti. Stačí krátký rekvalifikační kurz a mravnostní policista nebo policistka začne šmejdit v postelích, v koupelnách s tím, že má za úkol aktivně vyhledávat takzvané "harašící zločince", a dokonce, stejně jako za Stalina vstupovat do soudních řízení.
Říká se, že historie se opakuje. Mnozí tomu nevěří. Lidstvo přece nemůže být tak zblblé, aby už jednou uskutečněné kopance s nadšením opakovalo znovu. A vida. Je to možné! Zjistil jsem, zcela náhodou, že v Praze už něco podobného fungovalo před skoro půl tisíciletím.
Roku 1518 probíhala v Praze takzvaná zkouška "poctivého spaní". Samozřejmě že probíhala v noci. Při ní městští rychtáři s dráby osobně prověřovali, zda skutečně každý řádný a poctivý a morálky dbalý obyvatel královského města spí doma, spí ve své vlastní posteli a spí se svou vlastní, tedy zákonitou manželkou. Ale jaké bylo tenkrát jejich překvapení, když pod postelí jedné jinak ctnostné pražské měšťanky byl přistižen sám městský rychtář Vaněk z Podskalí. Tetelil se, podle dochovaného protokolu, pod cizí postelí "bez nohavic a s chlapem údem ještě mocným."
Lapený a notně vystrašený cizoložník byl za koktání a blekotavého vysvětlování (co tak asi chtěl příslušné mravnostní policii vysvětlovat a dokazovat) odveden do městského vězení a druhého dne po veřejném výprasku vypovězen z města.
Že on to ten Špidla jako historik taky někde vyštrachal! A teď to jenom oprášil. Jak dlouho bude trvat, než za ten krásný plat obnoví čarodějnické procesy??

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přišlo mejlem samotar®vzpomina.cz 12. 10. 2008 - 01:27
RE(2x): Přišlo mejlem valach ostravski 12. 10. 2008 - 09:37
RE(3x): Přišlo mejlem samotar®vzpomina.cz 18. 10. 2008 - 19:01
RE: Přišlo mejlem hablina 13. 10. 2008 - 07:57
RE: Přišlo mejlem davidhavel 13. 10. 2008 - 09:16
RE: Přišlo mejlem malá Ťapinka 14. 01. 2009 - 19:38