V mezičase

14. březen 2011 | 20.30 |

S články o teplém víkendu jako by se roztrhl pytel a tak jsem si řekl, že bych mohl rovněž přispět svým množstvím větším, než malým do zařízení na zpracování produktu rostlinné výroby v mouku (troškou do mlýna). Ale protože naokolo je to vždycky nejblíž, tak budeme chvilku jen neefektivně bouchat do biomasy (mlátit prázdnou slámu).

S nadcházejícím jarem je třeba se připravit na postřiky proti přezimujícím škůdcům - mám dojem, že se Oleoekol ztratil z trhu. Ne, nedíval jsem se ještě pořádně, ale v tom baumarktu, kam jsem postřiky chodil pravidelně nakupovat, bylo jak kdyby je nekdo zakázal prodávat. Tak jsem velmi zvědav, kterak pochodím při hlubším vyhledávání.

Slípky se mají docela k světu - občas i trhají rekordy ve snášce. Na starání jsou skromné - dvakrát za den cosi sypnout do misky je spíš rituál než nutnost a zbytek si holky nasbírají.

P1010435

Vrchní zajda se taky má k světu, letos je to hlava rodu a vrchní pantáta.

P1010439

 Samozřejmě, že jsem zase byl v sobotu na Akvaburze, jak jinak? A samozřejmě, že jsem tam nechal asi pětikilo za rybičky - tentokrát jsem přinesl pancéřníčky Corydoras panda, parmičky Capoeta titteya a Labeo bicolor. Nějak jsem to rozdělil do stávajících akvárií, přičemž mě  napadlo, že se mi někde na hromadě válí jedna kostka, co jsem si ji přivezl z Bruntálu s těma čtyřstovkama. A kostka slušná - 40x40x40 cm, což představuje zhruba šedesát litrů vody. Sice se mi do toho stojanu nevejde tak, aby se dala pohodlně obsluhovat, ale to není na závadu, neb její umístění je v tuto chvíli jen provizorní.

v mezičase

Stojan budu časem stěhovat, dodělávat a při té příležitosti provedu i nezbytné úpravy. Po naplnění vodou, vysazení rostlim a instalaci topení je vidět, že rybičky získaly celkem solidní prostor pro plavání a to je to, oč tu běží.

v mezičase1

Chtěl jsem tomu dneska dát  čerpadlo, ale zapomněl jsem ho v Hornbachu koupit. Inu, když si něco nenapíšu..? A že jsem uvažoval, co u těch rybiček chci? A nic mě neťuklo.. Ale zas na druhou stranu jsem zařídil pár věcí, co jsem na ně už dlouho (ne)myslel. Třeba nechat udělat nové klíče od domu. Prostě čerpadlo koupím třeba zítra, dneska jsem přivezl jen osvětlení a metrák štěrku. To mi říká, že bych mohl ustavit rovinu stojanu a pohnout se zase kousek dál.

A nějak takto to teď vypadá v pohybu - jo je tam málo světla, koupil jsem žárovku do heligónu, zkusím točit video příště s přisvětlením. Vlevo dole v rohu ten "pohyblivý štěrk" jsou pancéřníčci Corydoras panda, červené fleky parmičky Capoeta titteya, rybičky s černým proužkem jsou tzv. černé neónky (Hyphessobrycon herbertaxeroldi) a rybičky s modrým proužkem Neónky obecné, Paracheirodon innesi. Příští Akvaburza je 9. dubna.

No a nakonec jsem si dovolil jako každý správný hujer, malou kytičku ze své "zahrádky"..

P1010465-1

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: V mezičase irena s. 15. 03. 2011 - 05:32
RE: V mezičase valach 15. 03. 2011 - 15:19
RE: V mezičase jandy 15. 03. 2011 - 22:50
RE(2x): V mezičase valach-ostrawski 16. 03. 2011 - 10:58