Tak mě to taky neminulo

25. listopad 2009 | 20.07 |

Ale naštěstí jsem chlapec otužilý a tudíž průběh je spíše mírný. Jinak řečeno, kdybych nemusel dělat, vlastně bych si toho skoro ani nevšiml. Slovem "dělat" myslím fyzickou práci třeba ve smyslu přenášet devítimetrový trojdílný žebřík z místa na místo. Nebo řezat dřevo. A podobně. Už včera se mi tu a tam zatočila hlava, ale úderem cirka půl jedenácté to začalo na plné pecky. Chytila mě taková zimnice, že jsem nebyl schopný se pomalu ani převlíknout, rozkmit jsem měl dobrých deset centimetrů a vibroval jak erotická pmůcka. A nedalo se to zastavit.

Můj oblíbený fígl s akumulátorem tepla (třílitrový kanystr s horkou vodou pod peřinou) taky nezabral a to už bylo zlé. Třepal jsem se jak ratlík až do dvou hodin do rána. Pak mě napadlo polknout nějaký Ibuprofen (ano Ibuprofen, nikoli Ibalgin), nebo dva a začal jsem to zvládat. Ale bylo to peklo - přesvědčit sám sebe, že bych měl vylézt zpod deky..? Nakonec jsem přece jenom usnul a poté, co se nějakým způsobem ten akumulátor přestěhoval za moje záda - ledviny v teple, to je bašta - jsem spal až do dopoledne. Jinak se budím furt a stále a často. Asi bych měl nějaký ten půlmetrák shodit, problémy jak těhotná baba, jinak to lepší už nebude.

Měl jsem dnes naplánováno, že dokončím práci, co mám na bruntálsku, ale když jsem ráno vylezl z lůžka a dokončil ranní exhumaci, dospěl jsem k závěru, že bude rozumnější, když servisní technik přijede o den později, než když by měl přijet mrtvej. Auto je připravené a naložené, tak to snad zítra zvládnu.

Zkoušel jsem, kolik toho vydržím, a jel do lesíčka na čekanou šel mladý myslivec. Už blbnu... No na dřevo jsem jel. Už to tam mám pár týdnů nařezáno, jen jsem musel dát dohromady svůj jednonápravový traktor, abych to dostal domů. Po sezóně byl děsně zaprasený od trávy - motory Jikov tu trávu snad žerou nebo co. Určitě už bych to netahal domů na rameni jako Terminátor ve filmu Komando, jak jsem to dělal před nějakými osmi-devíti lety. No a tak jsem jel. Teda, práce sice bylo spíš málo, ale už nic moc nevydržím - nijak mě můj výkon nepotěšil. I když jak tak uvažuju, mohl bych to svést na to nachlazení, že jo? Nedá se nic dělat, příští týden koupím uhlí. Tedy asi. Prachy jsou furt "na cestě". Budu se muset například v KOVOSERVISU připomenout... Dluží mi.

Před zhruba dvěma týdny nám někdo (tipuju na Šarika), šlápl na Mindulku - to je prosím kočička. Cirka devítiletá, miláček rodiny. Miláčci jsou sice všichni, ale ona má přece jenom trochu víc protekce - je poslední z prvních koťat. Kdybych ji nechal jejímu osudu, mohla dopadnout tak, jako Mourek zhruba před rokem - mohla skončit s ochrnutýma zadníma nohama. A uspávali bychom ji. Ale nestalo se. Kočenda už druhý týden marodí, už jí to docela chodí, ale mám obavy, že nějak zvlášť moc běhat už nebude. Koneckonců je to starší dáma, jen jsem zvědavý, jak to bude snášet. Momentálně je protivná jak čočkové hovno, protože starší dcera už dlouho není doma a Mindulka má mazlící deficit. No nejen Mindulka, všechny kočky. I kocour. ještěže se dcera v pátek vrací domů.

Teď jsme měli o víkendu docela kliku, byla tu banda zelených magorů, co stříleli po všem, co se hýbe. Dokud se trefují do sebe navzájem, půl bídy, ale jakmile mi střelí některé z domácích zvířat, jsem fakt nepříčetný. Taky by ti debilové mohli vylepit letáky na sloupy veřejného osvětlení, jako to dělá ČEZ při opravách, že budou pořádat hon. Měli bychom šanci si předem zavřít svoje zvířata. Se psy není problém, ale kočku prostě neuhlídáš. Kočka je osobnost, ta si dělá, co sama chce.

V létě nám oslepl mámin jozefčík - genetická vada, byla to jen otázka času. Ale protože pes "vidí" hlavně nosem, tak to asi ani nepovažuje za nějaký velký hendikep. Pořád lítá jak hadr na holi, a je mu jedno, do čeho se praští, jen už ho nemůžeme pouštět samotného. Takzvaně "na volno". To by byl z cela bezradný a kdo ví, kde by skončil. Ale zdá se, že možná trochu rozlišuje světlo od tmy a v dobře známém prostředí, jako je mámin byt, se docela dobře orientuje.

Zajímalo by mě, kde jsem k té chorobě přišel, no musel jsem to od někoho chytit - možná od toho kolegy, co jsem s ním byl v sobotu na setkání Svobodných. Vrátil se z USA a pak byl v  Srbsku.. Sakra, nehodí se mi to. Nemůžu si dovolit se flákat. Ale uvidíme, jak zvládnu dnešní noc. Zimnice je mírnější, přidává se horečka a ta je o cosi příjemnější. To jen sálám, bez rozkmitu a vibrací. Navíc není vysoká, ale pro jistotu ji neměřím.

Přiložím cosi do kotle a zalehnu. Ráno se jede na bruntálsko. Je třeba vydělávat, aby se morgoši měli dobře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak mě to taky neminulo bublinkacz* 26. 11. 2009 - 11:38
RE: Tak mě to taky neminulo hospodynka 26. 11. 2009 - 23:07
RE(2x): Tak mě to taky neminulo valach* 26. 11. 2009 - 23:34
RE(3x): Tak mě to taky neminulo hospodynka 27. 11. 2009 - 09:08
RE(4x): Tak mě to taky neminulo valach* 27. 11. 2009 - 13:00
RE: Tak mě to taky neminulo mav 28. 11. 2009 - 13:44
RE(2x): Tak mě to taky neminulo valach* 28. 11. 2009 - 18:20