Článek Aktuality z akvária.

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Aktuality z akvária.

21. 06. 2010 - 04:08

davidhavel: Neonky jsou klasika, a spolu s nimi Tetry? Až pozadí zaroste, bude to jednoduché a hezké Nasadil bych ještě pancéřníčky a nějakou dominantní rybku, jako třeba Scalaru, ale to je vše věc vkusu...

---
davidhavel.pise.cz

21. 06. 2010 - 09:55

valach-ostrawski: Tohle je malinké akvárko, jen tak pro potěšení. Co vidíš jsou Cheirodon axeroldi, Paracheirodon innesi a Hemigrammus erythrozonus. Absence skalár je záměrná, protože se svými optimálními teplotami s neonkami nesejdou - tedy zejména s Paracheirodon innesi - tam, kde se skaláry začínají cítit dobře, je neonkám už moc horko. A záměr je nádrž s chladnější vodou - nemám v baráku zrovna přetopeno a nebudu to měnit ani kvůli rybičkám.
Akvárko je stále ještě nedodělané - schází pozadí a kapotáž, ale na to přijde čas. Do podzimka ještě pár týdnů zbývá.
O tom, že životní prostředí je pro rybičky víceméně optimální, svědčí i skutečnost, že se mi tetry i neonky pravidelně co dva týdny třou ve společenské nádrži.
Ale jsem momentálně naprosto mimo původní záměr, kterým měla být Asie - Čína, rybičky druhu Tanichthys albonubes a rody Puntius, Barbus, Capoeta... Ale na to ještě dojde.

---
valach-ostrawski.pise.cz

21. 06. 2010 - 09:59

valach-ostrawski: Srdeční záležitostí jsou pro mne tetry Hyphessobrycon scholzei, rybičky, které jsem kdysi dávno před desetiletími jako první rozmnožil a samozřejmě (z Asie) Dania - libovolné druhy; dneska jsou toho dostupmé mraky.
No a nesmím zapomenout na nádherné rybky Gymnocorymbus ternetzi - když se povede hejno, vypadá to naprosto úžasně.

---
valach-ostrawski.pise.cz

21. 06. 2010 - 18:38

davidhavel: No jo, tak jak mají tendence se rozmnožovat, tak to se mají hej Je fajn, že víš, co od toho přesně očekáváš to je základ... já (zatím pouze v představách) ještě pořád tápu co a jak... základní představa by ale už byla Dania jsou rozhodně krásná, znám sice jen ta pruhovaná, ale byl jsem z nich nadšený Tak ať se dobře plave

---
davidhavel.pise.cz

21. 06. 2010 - 19:56

valach-ostrawski: Jestli potřebuješ občasnou konzultaci, literaturu, ujasnit si souvislosti a tak a nebude Ti vadit, že moje znalosti jsou asi patnáct - dvacet let staré, tak se ozvi na mejl.
Jinak pro zajímavost: http://issuu.com/salik/docs/www.klub.akva.sk, nebo http://www.horacovoakvarium.cz/uvod_slovo_uvodem.htm - možná je neznáš.

---
valach-ostrawski.pise.cz

21. 06. 2010 - 20:27

davidhavel: Až začnu zakládat, určitě se zastavím, díky!

---
davidhavel.pise.cz

22. 06. 2010 - 12:06

hospodynka: Hezky to tam žije

---
hospodynka.pise.cz