Dnešní ráno

25. březen 2008 | 11.34 |

Tuž tym počasnikom vyšla ta jejich předpovjeď na sto procent. Už fčera byla zyma jak sviňa a neskaj tym tuplem. Praktycki to znamena, že se už němusym starať, či se urodi meruněk, nebo broskvi, ni? No ale taky už je život. Eštěže slunečko vyliza a peče do teho na tyle, že se to fšecko pomaly, ale istě rospušča na vodu. No šak vody tež je třa, snihu moc něbylo, ale vypada to, že to budě o cosyk lepčejši, jak minulu zymu.

Rano.jpg

No a vy, co stě eště něrobili jarni udržbu zahradki, nězapomeňtě to postřykať jakymsik tym sračkolem proti přezymujicim škudcum a myslim aji proti plisňam čimsyk by se tež hodilo střyknuť. Bo jak udeřy jaro, budě pozdě. Ale bacha. Čim vic "ekologicky" prostředek, tym vic na hovno a ni k užitku..
Na řez matě ešče čas, v zymje se stejnak jabloně řezaly enem temu, že na jaro bylo hafo inej roboty, je lepši to něchať až to začně pučeť. No přectavtě se, stromek je celu zymu natěšeny, nazbiral energiju, že porostě, pokvitně, a vy mu zeberetě to, kaj by tu energiju vypustil. Co se staně? Začně rosť jak šaleny, narobi haluzi a matě, co stě nechtěli. Tuž temu je třeba počkať s řezanim, nech ta energija se vyřadi na tym, co narostlo loni a až potem s tym pryč.
A na střešně, slivki a ořešaki se vysetě, nechajtě ich tak. Peckoviny, řezať třa až su zelene, bo inač hrozy klejotok a ořešaki jak pořežetě na jaro, tuž vam budu bečeť jak najmuta plačka na pohřebě, kolik maju mizy. S ořešakami počkejtě na srpen, na zařy..

Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dnešní ráno samotar®vzpomina.cz 26. 03. 2008 - 11:54
RE: Dnešní ráno hablina 27. 03. 2008 - 19:57