Otevřený dopis poslancům ODS

20. březen 2008 | 01.10 |

Vážený pane poslanče, vážená paní poslankyně,
s hrůzou zjišťuji, že se opět dostává na přetřes problematika, která už jednou byla jak veřejností, tak odborníky odmítnuta. Mluvím samozřejmě o návrhu na měření rychlosti na silnicích soukromými subjekty.
Tento návrh je nesmyslný, protože žádným způsobem nesplní svůj účel (jestliže účelem bylo naplnit kapsy soukromým firmám, tak je to samozřejmě něco jiného), ale hlavně zakládá velký podklad pro bujení korupce, šmelinářství a nesmyslné buzerace občanů.
Když si to trochu rozebereme - primární zamýšlenou funkcí by mělo být zvýšení bezpečnosti - jestli jsem to trochu pochopil. Nebudu tady argumentovat tím, že obecně měření rychlosti na většině míst je nesmysl. Evidentně se totiž měří tam, kde se rychlost překračuje nejvíce, tj. na rovných úsecích a v místech s nesmyslným dopravním značením a nikoliv v místech, kde mohou vznikat kolizní situace. Z toho bohužel vychází, že daný návrh nebude splňovat svůj účel. Firma má produkovat zisk. Opravdu si myslíte, že soukromá firma, která bude chtít produkovat zisk, bude měřit na místě rizikovém, místo aby si vyjela na dlouhou krásnou rovinku, kde někdo umístil místo 90km/h značku B20a (50km/h) a naměřila si tam "to své jisté"?
Argumenty pana ministra Langra jsou bohužel zmatečné a nijak mě nepřesvědčily. Tvrzení, že policistů je krajní nedostatek, je sice zajímavé, ale kupodivu v okolních státech je na jednoho občana policistů méně a je zvláštní, že tam s počtem strážců zákona problémy nemají.
Rovněž pojem "součinnost s policií" je natolik vágní, že to může znamenat v podstatě cokoliv. K oné korupci a podobným záležitostem se snad ani nemusím příliš vyjadřovat; co, nebo kdo přinutí dané soukromé subjekty, aby hned odevzdaly naměřená data?
S neklidem zjišťuji, že místo toho, abychom se mílovými kroky blížili tomu vysněnému svobodnému státu, tak spíše kráčíme zpět a asi nebudu jediný, kdo si vzpomene na Orwella a 1984. Proto pevně doufám, že v zájmu naší svobody a bránění už tak rozšířené korupce budete hlasovat PROTI tomuto návrhu.
Hezký den.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Otevřený dopis poslancům ODS davidhavel 30. 05. 2008 - 09:25