A je to za nami.

25. prosinec 2006 | 10.59 |

A zaplaťpambu, že to mame za sebu. Kaper zežrany; letos sem něchodil na ryby, tuž sem žadneho nemjel, ale Vy stě se kapra kupili, ni? Nebo chytli, nebo ukradli... Jak kery. Bo jake by to byly Vanoce bez kapra? Fajne, vjeřtě mi. Žadnych kosti v krku, němusytě davať pozor, co do teho pyščiska strkatě a esyk v tym neni jakasyk zrada. A nemjel sem zamazanu kupelku od čištěňa tych slizskych potfor. V letě to robim na venku, tam je to bez problemu.
Najlepši je kraliči, kuřecy, nebo vepřovy řyzek. Osmaženy tak akurat, že by to něbylo na přepalenym tuku. Nebo morak, teda krocan. Kraličich řyzku letos nebylo, něurodilo se... A kupovane? Ludkovje moji mili, to neni ono. Aji chuť to ma jakusyk inu... Tajak s tymi kobzolami.. Narok to budě zas lepši. Dycki se chvalim tym, co fšecko mam z vlasnich zdroju a staram se, že by teho bylo rok od roka vice - nech je tež jakasyk sranda. Bo jak se dozvitě najlepši, co vlasně jitě? Tuž tak, že se to vypjestujetě a odchovatě. No ni?
Kobzolovy salat s majonezu je lepši, jak se majonezu zrobime v chalupje. Z tych kupovanych je kyselo v žaludku a pali žaha. Jak moja zrobi majonezu enem z vajec a olivoveho oleja, němam po tem žaden problem. A jedine, čim se to liši, je, že něpřydavame žadnu konzervacy a žadne "ečka". Jasne. Tež už sem su je trochu starši chlop a mam pomaly propalene trubki. Doby, gdy zme s partyju slavili Sylvestry až do třetiho ledna v jednym tahu su už dluuuho za mnu. Tež už teho tyle něvydržim, jak zamlada. Tuž je to tak, byli zme mladi a krasni.. Fčilek už aji o tym "a" se da s uspjechem pochybovat...
A němam rad tu předvanočni tlačenicu. Ludi jak cyp po kokot, nigdi mista k zaparkovani, fšecy nervozni jak panna před prvnim nasliněnim... To faktycki němusym. Darki sem rozdal štrnast dni před svatkami, a pravil sem, že Vanoce se ruša. Děvuchi na to mjely iny nazor, a bo su v přesyle - třy na jedneho - Vanoce byly. Přestěhoval sem obyvak tak, aby se tu do tych šezdatřyceti štverečnich metru podlahove plochy obyvački vlezl eště aji stul na večeřu a štyry židle. Počitač přestěhovany fajně tak do kuta, aby nězavazal a druhi naproti němu. Pořadek na pracovišti přede fšeckim, ni? Akurat budu muset pohledat, kaj sem poschovaval papiry, podle kerych budu přyznavat, co sem letos (ně)zarobil - ten zasrany "minymalni daňovy zaklad" mi fakt pije kref. Kurrrrvy něnažhrane socyjalistycke. Enem tacy, co neumija počitat možu se myslet, že jakasyk čast z nuly je kladne čislo. Podle teho ta hospodarka f Čechii vypada. Ale to fšecko ma eště jakysyk čas, do te doby se vymyslim, kaj se na to pojčam.
Dostal sem taky fajny hrnek na kafe, tuž "jak mě "Naštve blbeček, dám si kávy hrneček" ale něvim, co na to chlastani kafe furt dokola povi moja hypertenzyja. Aji kafe k temu mi daly, potem jakesyk devedečko, kere vypada dost paradně s filmem "z temného středověku, kdy se bojovalo za rytířské ideály"; tuž na to se těšim. Kufřyk na dyski, bo už f tym mam burdel a něvim, kaj co je a KNIŽKI. Odbornu literaturu pro domacyho majstra. Mluvil sem před nimi o tym, že na rok se chystam postavit udirnu a budu maso udit a že mam jakesyk napady, jak to postavit a tak. A o tym su ty knižki!!! To tež budě prdel jak řyť. Oprubujeme. Uvidime, jak pravil ten slepy, co šel do kina na němu grotesku. Eště mě napadlo, že potřebuju nove auto, sem zvjedavy, esy gdyž o tym budu před Vanocami mluvit, esyk mi ho tež daju..
A tuž je dobře, že ty svatki obžerstvi a konzumu, gdy kupujeme vjecy, kere něpotřebujeme, za penize, kere němame, su za nami. Eště přežiť Sylvestra a vzhuru do dalšiho roku. Jak pravi jeden muj kamarad, "s puškou v ruce s ohněm v srdci..." Ni to je z čehosy inšiho. On pravi: "Poďme do dňa úspešne, vzpriamený, s úsmevom a radosťou v pohybe." Je to Slovák ako remeň, od Bratislavy, taky fajny synek...
Takže pojďme do dalšího roku úspěšně, s hlavou vzhůru, s úsměvem a radostí v pohybu. Brr. To se hodi tak Jiřykovi na motyvacyju a ni tu. Ale tuž je těžke byt furt pesymista, ni?
Mějtě se fajně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře