Registrace avast!-antivirus

11. leden 2008 | 15.21 |

Odstranili jsme jakýkoli jiný antivirový program, který nám doposud běhal v systému a to tak, že jsme cestou "Start - Ovládací panely - Přidat nebo odebrat programy" vybrali náš původní antivirový program a po jeho vybrání myší vybrali volbu "Odinstalovat" Obykle musí být program vypnutý, aby se ho bylo možno beztrestně zbavit, tudíž jsme ho ještě před odinstalací vypnuli. Na jednom stroji smí v reálném čase běžet jen jeden antivirový program!!
Máme tedy odinstalováno, staženo a nainstalováno a zaregistrovali jsme si Home-verzi antivirového programu Avast!-antivirus. Jede nám to jako šedesátidenní trial verze (časově omezená na 60 dní) a my z toho chceme udělat verzi sice pro domácí použití, ovšem ostrou. Co teď s tím?
Vlezeme si do doručené pošty a zkopírujeme kód, který jsme dostali po registraci. Dále na našem počítači si všimneme, že v liště (obvykle vpravo dole) běhá modré kolečko s bílým písmenem "a", na které klepneme pravým myšítkem a zvolíme "Spustit avast! antivirus". Bude to pak na obrazovce vypadat asi takto:

avast1.jpg

Poklepáním na nápis "Registrace" se otevře okno, které bude chtít váš registrační klíč.

avast3.jpg

Vložíte klíč, potvrdíte "OK" a jedeme dál močálem černým kolem bílých skal, ke kontrole systému. První kontrolu bych si dovolil doporučit provést důkladnou, asi takto:

avast2.jpg

1. Vyberete disk
2. Nastavíte typ testu
3. Spustíte test

Doba trvání kontroly potom závisí od toho jak hodně velký a jak moc zaplněný máte svůj pevný disk. Ale určitě nezapomeňte kontrolu občas provést. Někdy se stane, že si do systému zatáhnete něco, co avast! detekuje až dodatečně.

A příště Spyware Terminator.
Hezký den.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Registrace avast!-antivirus zuzana* 11. 01. 2008 - 20:45
RE(2x): Registrace avast!-antivirus valach.ostravski 11. 01. 2008 - 22:08
RE: Registrace avast!-antivirus adam bareš 29. 03. 2009 - 18:01
RE: Registrace avast!-antivirus iveta* 02. 05. 2010 - 23:42
RE(2x): Registrace avast!-antivirus valach ostravski 08. 05. 2010 - 03:56