Matě dobry antyvirak?

9. leden 2008 | 07.59 |

Zabezpečení počítače je důležitá věc; před časem jste si měli možnost otestovat, jak na tom vaše počítače jsou a já slibotechna jsem chtěl dát sem obrázkový návod, kterak antivirový prográmek nainstalovati. A protože znám jeden skvělý program, který je pro vaše domácí počítače naprosto zdarma - zdar a sílu a věčný nehynoucí dík týmu, který toto umožnil - nainstalujte si, pokud chcete, do svých domácích počítačů Avast! A jak na to?

Najeďte na stránku programu a objeví se tohle okno a na něm si vlevo nahoře klepněte na odkaz "ke stažení".

avast1.jpg

Na monitoru se obrázek změní, bude to tahle stránka, kde si kliknete na "Programy"

avast2.jpg

Po kliknutí na tlačítko "Programy" plynule přejdeme na stránku, kde si vybereme, co vlastně chceme stáhnout, ano, mohl jsem začít tímhle obrázkem, ale to bych nesplnil předepsaný limit a vy byste si nedostatečně zaklikali - občas je dobré si pročíst i ty stránky, které ke svému cíli nutně nepotřebujete. Verze, která je pro nás aktuální, je avast! 4 Home Edition.

avast3.jpg

Vlastně jsem mohl začít až tady, ale rád jsem si trochu zalaškoval. A teď tedy vybereme jazykovou verzi avast!, která je nám nejbližší. Já preferuji češtinu, ale zvládl bych to i slovensky a nebo polsky. Ale označil jsem na obrázku češtinu.

avast4.jpg

Tím máme avast! stáhnutý a nainstalujeme jej. Jak? Kliknutím na ikonu programu, pokud jsme ho stáhli, nebo jestli používáte Internet Explorer, měli jste možnost volby mezi "Uložit" a "Spustit". Zvolili-li jste "Spustit", prográmek se nainstaloval a vy postupujete podle pokynů. Zvolili-li jste "Uložit", tak ho máte nejspíš ve složce "Dokumenty", kde na něj klepnete myší a nainstalujete si jej. Dále rovněž postupujete podle pokynů programu. (Pokud je třeba instalaci rozebrat, dejte vědět v komentářích.) POZOR! Na jednom stroji smí v reálném čase běžet jen jeden antivirový program!!!

Nainstalovali jsme avast!, provedli první kontrolu - čím plnější disk, tím déle to trvá - 100 GB dat může trvat i několik hodin - a máme teď na svém kompjůtru 60-tidenní Trial verzi. Co to znamená? Znamená to, že nám avast! pojede 60 dní bez našeho zásahu. Ale protože chceme verzi sice pro domácí použití, ale ostrou, musíme avast! zaregisrovat.

Na stránce, kterou vidíte kousek níže, vyplníte požadované údaje, ty tučně označené vyplnit musíte a e-mail je něco, co musíte zadat pravdivé, neboť tam Vám přijde registrační klíč i s návodem k registraci programu. Registrační klíč obvykle získáte obratem od odpovídacího robota.

avast5.jpg

Tvůrci programu vám děkují, že používáte jejich produkt - sice je to nenakrmí, ani jim to nezaplatí jejich účty, ale i tak vám děkují.

avast6.jpg


Já děkuji tvůrcům programu avast!, díky jim jsou moje data celkem dost solidně chráněná. A vám přeji krásný den.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Matě dobry antyvirak? hablina 10. 01. 2008 - 08:22
RE(2x): Matě dobry antyvirak? valach.ostravski 10. 01. 2008 - 11:33