Ženám manžel škodí

14. květen 2010 | 12.55 |

Manželství má pro ženy i stinnou stránku. Čím je věkový rozdíl manželů větší, tím menší má žena vyhlídky na dlouhý život. Je dokonce jedno, jde-li o zajíce, nebo kmeta.

Čím větší věkový rozdíl mezi oběma partnery je, tím kratší život partnerku čeká. Je při tom lhostejné, zda se žena vyvdá za "starého pařeza" a nebo je tím vyvoleným mladý ztepilý jinoch. Obojí se jí vymstí.

Muži mají volbu životní partnerky jednodušší – čím mladší, tím lepší! Osm let rozdílu z pohledu řeči čísel nám mužům ubírá na riziku úmrtnosti 12 %. Ale opačně, pokud si vezmeme ženu starší, šance dožít se vysokého věku se nám snižuje. Proč tomu tak je vědci dosud vysvětlovali takzvaným efektem "selekce zdraví". Přeloženo do normální mluvy to má znamenat, že na mladší partnerku (partnera) si troufá jen ten, kdo se na to cítí a tedy jde většinou o ty zdravější jedince z populace a s tím pochopitelně souvisí i jejich lepší vyhlídky na dožití se vyššího věku. Také se mělo za to, že mladší partner má na toho druhého pozitivní psychologický vliv a že péče mladšího o letitějšího z partnerů mu pobyt v tomto slzavém údolí prodlužuje.

Ať už je příčinou cokoli, manželství je pro většinu žen, s výjimkou těch, jejichž volba padla na stejně starého partnera, nevýhodou a svazek ať už je světský, nebo oltářní, jim život zkracuje. Nicméně na druhou stranu se patří říci, že manželství není tak nevýhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ono totiž současně platí, že být vdanou a ženatým již samo o sobě přináší zisk ve smyslu delšího žití. Jak ženáči, tak i vdané ženy se ve srovnání se svými svobodnými vrstevníky dožívají vyššího věku.

Nebo se to delší žití ženáčům alespoň tak jeví.

Kluci pozor! Pokud vám ta vaše začne vyčítat, jak se s vámi má špatně a že jí to vlastně škodí, netřeba odporovat. Stačí prohodit, že je s podivem jak přes veškerá ta strádání se všude ve světě ženy dožívají o několik let delšího věku než my muži.

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ženám manžel škodí hospodynka 14. 05. 2010 - 13:28
RE: Ženám manžel škodí mi-lada 14. 05. 2010 - 14:19
RE: Ženám manžel škodí robka 16. 05. 2010 - 21:27
RE(2x): Ženám manžel škodí hospodynka 17. 05. 2010 - 08:00
RE: Ženám manžel škodí jandy 30. 01. 2011 - 01:39
RE: Ženám manžel škodí amelie00 13. 04. 2012 - 02:56