Úvaha před volbami

28. květen 2010 | 00.25 |

Letošní volby jsou pro voliče obrovskou výzvou, strany udělaly i nemožné pro to, aby otrávily každého, kdo by chtěl jít k volbám. A to všechny strany, bez rozdílu zaměření. Kampaň proběhla bez nápadu, bez myšlenek, ale zato s obviňováním, urážením, s nadávkami..

Zejména pravicový volič má těžké rozhodování. Jít, nebo nejít? Jako by partaje ani neměly zájem o pravicového voliče..

Ale projděme si, co by tak asi bylo přicházelo v úvahu, respektive, co se vlastně nabízí a vezměme to zleva do středu. Proč do středu? Protože pravicová strana v politickém spektru v tomto státě prostě chybí.

Takže odleva. Naskýtá se možnost volit DSSS, přejmenovanou to Dělnickou stranu. Ne, nenechte se už dále mást. Tato strana je extrémní LEVICÍ, nikoli pravicí, jak se nám snaží do hlav vtloukat média. Koneckonců už podle názvu Dělnická to prostě pravicová strana být nemůže. A když se podíváte na její program, tak by to i těm nejzatvrzelejším mělo být jasné.
Tak tuhle partaj jen pro receisty, kteří by rádi provětrali zahnívající parlamentní rybníček - pro mě to není, ale kdo je levicový radikál, může to pro něj být lepší volba, než KSČM.

Další varianta volby, která pro mne nepřichází v úvahu, je volba KSČM. O důvodech ani nemá smysl se rozepisovat, slušný člověk komunisty prostě nevolí.

Zelení Khmerové. Melouni. Navrch zelení, uvnitř rudí. Jsou neštěstím Evropy - díky nim se nám žije hůře a dráže. Kdybyste mi někdo nevěřil, podívejte se třeba jen na svoje vyúčtování plateb za elektřinu.

Jyrkovi melody boys. ČSSD. To je jasná cesta do Řecka a nemyslím tím na dovolenou. To je okrádání slušných lidí a uplácení flákačů a nepřizpůsobivých. To je sociální cítění za peníze jiných. To je rovnoměrně rozdělená bída. To je nepřijatelné. Co je to vlastně "spravedlivý stát"?
 
No jo, ale jakou má SLUŠNÝ  sociální demokrat vlastně volbu? Má alternativu?

Ano, má, a kdybych se byl býval cítil být sociálním demokratem, byla by to i moje volba. Mám na mysli Zemanovu SPO, která je mi navíc sympatická i tím, že si uvědomuje nebezpečí, které do Evropy přišlo s islámem.

Další levicovou stranou - ano, čtete správně levicovou, je Topolánkova rozkročená sociálně demokratická ODS. Ačkoli se aktuální předseda Nečas snaží vrátit hodnoty a ideu zpět na pravý střed, kde se ODS vyskytovala za Otců zakladatelů a později za Václava Klause, osobně nevěřím, že si s tím velkým množstvím kmotrů, které přitáhl Topolánek, poradí. Spíše se domnívám, že bude smeten a nahrazen někým povolnějším. A protože ODS v minulém období několikrát totálně zklamala a stala se nedůvěryhodnou, moje volba to nebude.

Rád bych se nechal přesvědčit, ale partaj, která má ve svém volebním programu regulaci a cenzuru Internetu se tímto pro mne z výběru diskvalifikuje. Snad časem..?

Věci Veřejné. Jsou stranou, která podporuje islamizaci Evropy - pro mne něco naprosto neakceptovatelného. Úplně mi to stačí na to, abych je diskvalifikoval z výběru a ani nemusím řešit nějaké aféry, které u nich mají aktuálně probíhat.

Předpokládám, že jsem probral všechny partaje, které v žádném případě nepřicházejí v úvahu a teď se podívám na tři varianty, ze kterých bych vybíral kdyby - kdyby v životě existovalo "kdyby". Jde o tři partaje, které u mne "prošly do užšího výběru". Těmi jsou ČPS - Pirátská strana, SSO - Svobodní a TOP 09.

ČPS je dobrou alternativní volbou - do Parlamentu se nedostanou, ale dle mého názoru by si zasloužili alespoň dosáhnout na příspěvek na činnost. Takže kdo jste pravicového smýšlení a tak trochu recesista, nevíte koho, ale přesto chcete jít k volbám - zkuste zvážit, že byste to hodili Pirátům. Ivo Vašíček je pro mne prototypem pravičáka a jeho názory jsou mi velmi blízké.

Svobodní. Slibný ale totálně zmršený projekt. Z Klausových beranů zbyly Machovy ovce; strana je vedena amatérsky od desíti k pěti. Bohužel je to vidět jen zevnitř, ale protože jsem měl tu možnost, nebude to moje volba.. Škoda. Navíc Mach do Parlamentu nechce, jde mu jen o příspěvek za hlasy, aby mohl být placeným funkcionářem. A to o sobě říká, že je pravičák..
Kudy chodím, tudy zvracím...

Takže jestli chci volit nějak smysluplně, zbývá mi TOP 09. Ale na zkousnutí Kalouska si budu muset koupit alespoň dvě litrové láhve nějakého rozumně alkoholického tvaru, abych splách pachuť, která se mi krade do úst už teď. Vychází mi to jako nejmenší zlo - TOPka je středová strana s jistými nepatrnými pravicovými prvky, takže ji vnímám jako maximum dostupného v nabídce pro pravicového voliče - nikdo další můj hlas nestojí. Ani oni ne, ale těmhle ho nejspíš vnutím.
Je tu ještě jedna výhoda a tou výhodou je krajská struktura a v ní lidé, které znám od Svobodných. Většina těch, kdo nechtěli lézt Machovi do análu, přešla právě tam, dá se tedy říci, že "dole" jsou lidé, kterým se dá věřit a mají zdravé, pravicové názory. Navíc hodlám využít všech čtyř preferenčních hlasů, které mám k dispozici. Můj tip na posunutí, resp. potvrzení pozice kandidáta na poslance, který jsem dostal od osoby pro mne důvěryhodné, je následující a kroužek ode mne dostanou:  lídr Pavol Lukša, Mgr. Hana Šrámková, Ing. Jaroslav Dembinný a MUDr. Otakar Lucák. Přimlouvám se, abyste i Vy, pokud volíte v Moravskoslezském kraji projekt TOP 09, tyto kandidáty kroužkovali.

A kdo jste nasířen na svoji oblíbenou stranu, ale přesto ji chcete volit, pouvažujte, že byste zakroužkovali čtyři poslední kandidáty. Ti už bývají na kandidátkách jenom jako "křoví", proto si myslím, že by nebylo od věci jim dát šanci. A trochu zamíchat personálními kartami. I vaše děti mají právo na život..

Neseďme o víkendu doma, pojďme k volbám - volme kdo je našemu srdci nejblíže, volme protestem, ale pojďme k volbám. Když se nezúčastníme, může to být i horší.

Šťastnou ruku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Úvaha před volbami furie®blbne.cz 28. 05. 2010 - 01:27
RE: Úvaha před volbami hospodynka 28. 05. 2010 - 06:20
RE: Úvaha před volbami kobliha 28. 05. 2010 - 07:43
RE: Úvaha před volbami mi-lada 28. 05. 2010 - 08:12
RE: Úvaha před volbami jarmik 28. 05. 2010 - 13:31
RE(2x): Úvaha před volbami furie®blbne.cz 28. 05. 2010 - 13:38