Sama sobě si.

29. listopad 2007 | 03.38 |

Toho nejlepšího chlapa si musíš sbalit sama - z blogu paní Pallotto

"Toho nejlepšího chlapa si musíš sbalit sama", radila mi kdysi moje moderní prababička, která předběhla svou dobu o několik generací. Jak moudrá to slova! Jen v máločem funguje tak přímá úměra - čím je chlap "kvalitnější", tím méně je pravděpodobné, že vás bude balit. Muži bez skrupulí, ti kdo se po vás vrhají v barech nebo na ulici, jsou takřka vždy nepoužitelní loseři. Čím to? A jak se vlastně ti správňáci balí?

Nejprve úvaha vědecká - čím vysvětlit ostýchavost a neprůbojnost správňáků? Co je za neomalenou drzostí slizkých trapáků? Nabídla bych pohled z perspektivy evoluční psychologie, která si všímá toho jak se Darvinova evoluční teorie promítá do psychiky člověka. Podle ní to co je pro jednotlivce jako psychická vlastnost výhodné bude v příští generaci znásobeno, co je nevýhodné bude potlačeno.*

Aplikací této teorie by se dalo dovodit, že Trapáci, to jest muži hloupí, líní, zlí a pro partnerský život zcela nepoužitelní, museli vyvinout vyšší snahu k tomu aby získali samičku a mohli se dál množit. Množil se jen ten, kdo se skutečně hodně snažil. Komu se to podařilo, předal donjuanský "gen" svým synům. Čím otrlejší Trapák, tím větší šance k pomnožení se... A tak dále exponenciálně v každé generaci.

Naopak Správňák podobným mechanismem silnou motivaci hledat samičku ztratil. Nebyla u něj nikdy dominantní, protože ji nepotřeboval. V prostém souboji muže proti muži vždy u samic vítězil... A to mu zůstalo i v dalších a dalších generacích; opět exponenciálně evolučně vyselektováno.

Možná je celá ta evoluční psychologie blud, ale empirická, mnohaletá pozorování (tj. moje pozorování) potvrzují, že ti muži kteří za to nejvíce stojí jsou přesně ti kdo o vás nijak dramaticky neusilují.

A podobně - ti kdo se na vás vrhají na ulici, svádí vás na pracovišti a loudí vaše čísla v baru jsou prostě jen potomci Starého Trapáka, toho chlápka který na tu evoluční donjuanskou kličku přišel jako první. Od těch se chytrá dívka drží na míli daleko.

Jak však do svých sítí zlákat toho nejsprávnějšího Správňáka?

Zdánlivě jednoduché, ovšem je to aktivita vysoce sofistikovaná, je to taková vyšší škola holčičí magie.

Omylu by se dopustila žena, která by snad na muže chtěla užít chlapských lovicích technik. Bude za obhroublou mužatku a nezíská nic - naopak, Správňáka vyděsí k smrti.

Stejně tak jsou zhola pitomé i lovící techniky popisované časopisy Cosmopititan, Ellelé a Vpravo Gril - ty jsou určeny výhradně pro Trapky a chytají se na ně výhradně Trapáci. Tedy - žádné rudé plastonehty, ani dekolty až k pupíku nebo pohihňávání s tlupou kamarádek v módním báru... na to Správňáci prostě neletí, neboť mají mimo penisu jako bonus navíc i mozek.

Moderní žena Správňákovi namíchá nápoj lásky tak silný a omamný, že jí po jeho požití bude klečet u nohou s růží v zubech a briliantovým prstýnkem v dlani. Co takový koktejl udělá s jeho srdcem a jinými orgány popisovat nebudu, představíte si to sami.

A zde recept na potřebné ingredience:
Nápoj lásky umícháme z 25ti vrchovatých odměrek zdravého sebevědomí, přidáme 30 kapek toho čemu se anglicky říká "wit", neboli volně přeloženo ostrobřitý důvtip, nějakou tu konverzační finesu, špetku originality a dvě kila smyslu pro humor. Pak se to vášnivě a dlouze míchá nad plamenem, dokud koktejl nezíská zářivě jiskrnou barvu červánků. Chutná to sladce jako med říznutý Jamesonem a v nose to šimrá jako chilli papričky.
POZOR! Nepředávkovat! Jste svůdnice, ale ne travička!

Vím že to jistojistě funguje. Jak? Jeden nápojem lásky přiotrávený MegaSprávňák spokojeně a nahlas chrupká ve vedlejším pokoji.


*Pokud Vás zajímá více o tom, jak se evoluce možná promítá do lidské psychiky, motivací chování, vztahů a podobně, vřele doporučuji báječnou knihu od Roberta Wrighta "Morální zvíře".

http://pallotto.blog.idnes.cz/c/14678/Toho-nejlepsiho-chlapa-si-musis-sbalit-sama.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sama sobě si. amelie00 13. 03. 2012 - 18:22