Frajeřinky s Google I

24. říjen 2007 | 17.01 |

Slíbil jsem pár lidem, že osvětlím některé záležitosti, které umožňuje web. K čemu je dobrý program Picasa, jak si je možno nechávat na mobil posílat upozornění na naplánované aktivity a jiné. Sám se v tom začínám orientovat a popravdě jsem nadšen. Ano, někdo může namítnout, že takto dávám k dispozici svoje soukromí. Ano, dávám. Ale jen to, co chci. A jen to, co považuji za akceptovatelné. Kdo se domnívá, že na netu může být zcela anonymní, s pravděpodobností hraničící s jistotou se mýlí. Třeba tady (a nejen tady) na Píše bloggeři běžně nechávají svá přihlašovací jména a hesla včetně e-mailových adres volně k dispozici Adminovi; kdyby kluk byl ludra, mohl by to nádherně zneužít - no schválně, kolik používáte různých hesel ke všem svým mejlovým adresám? Stejně tak administrátoři seznamu, atlasu, centrumu a jiných mají vaše data k dispozici.

Všechno pohromadě na jednom místě. Pošta, kecálek, fotky, dokumenty, diář a já nevím co ještě můžete mít na jednom místě a přístupné (až na výjimky) odkudkoli. Tedy ze kteréhokoli počítače na světě. Jak? Naprosto jednoduše. Na této stránce si vytvořte zdarma svůj účet a otevírá se vám svět obrovských a stále se rozšiřujících možností. E-mailová schránka o velikosti aktuálně téměř čtyři a půl GB, diář, který mne osobně nadchnul tím, že umí zdarma posílat SMS upozornění na mobil; to je pro mne naprostá bomba a další a další.
Dnes si, kdo o to stojí, vytvoří na Google svůj osobní nebo virtuální účet. Tak, jako jsem si ho před časem vytvořil já.

Takže klepněte na tento odkaz a vytvořte si účet.

obrazek

Úvodní stránka google.com vypadá jinak, než jsme zvyklí, je tam toho víc a když s tím něco uděláme, můžeme to začít ovládat a nastavovat přesně podle našich přání a možností, které jsou k dispozici.

obrazek

Vytvořeno? Takže je to tam a můžeme si tykat. Nastavte si stránku podle představ, možností je mnoho. Zbytečně bych to rozebíral. Zkoušejte. Vždy dostanete šanci změnu vrátit. Ale jen jednou.

obrazek

A jdeme do své nové schránky na Gmailu.

obrazek

Tady je i kecálek. Můžete si přes google.com povídat s přáteli, kteří mají na google svůj účet. Ne tak dobře, jako přes ICQ nebo podobné, ale zase je to dostupné prakticky odkudkoli. Pokud vám google nezablokoval váš správce sítě v zaměstnání, jste v pohodě.
Tak to zkuste.
(Pokračování příště)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře