Kadeřavost broskvoně

4. listopad 2006 | 07.30 |

Je fčilek halda roboty, robim krom ineho aji topenařa, ni, mam sezonu a tuž neni času na hlupoty. Ja vim nasliboval sem teho jak politycy před volbami, ale vy posledni dva, co tu choditě, se nebujtě, bo co sem slubil, fšecko napišu. Enem to jakysyk čas budě trvať. Je to take, že rano stanu, naložim karu a jedu do jakesyk fabryki, gde jim je, nebo by mohla byť zyma. A tam to zařydim tak, aby něbyla. Dycki mě radi viďu... Ale večer sem su je zmlaceny jak Rocky po zapase a sem rad, že sem su je rad. Přečitam se poštu, podivam, co je noveho u Jiřyka na Motyvacy - tež na to synek jaksyk sere, přečitam se spravodajstvi a jebu na fšecko. Zarobim fčilek tak akurat na to vypalne pro sockomanče - to bystě něvjeřyli, jaky drahy koniček je to podnikani... Asy se na to vyseru, hned jak skonči sezona.

Ale k tej kadeřavosti. Vy, co matě zahradku a na ni broskvoň, znatě, jak dycki každy rok se na tej broskvi kruťa listki, jak to puchyřkuje... A jak něvitě, co s tym. V letě už je na fšecko pozdě. Fčilek je čas, gdy je třeba začať cosyk robiť s tym onemocněnim. Je to plisňove onemocněni, a elegantně se ho zbavitě tak, že třykrat tu broskvoň postřykatě 5% roztokem Sulky. Prvnikrat fčilek v listopadě, druhykrat v unoře a třetikrat před vyrašenim pupenu. A matě na ten rok po starosti. Ale enem na ten rok, bo v listopadě je třeba začať nanovo.

No a pro ty, co něchcu na zahradce chemiju tež mam jednu radu. Vysertě se na broskve, bo sem eště něpotkal žadnu inši metodu, kera by zabrala. Rad se něcham poučit, esykery vi, tuž piště do komentařu. Podřystame, ni?

To se mi něchce překladať, tuž to zustaně tak. Mějtě se fajně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kadeřavost broskvoně ostružinová 15. 11. 2006 - 16:27