V Luhačovicach - párt tú

7. srpen 2007 | 12.26 |

Tuž zme se prošli okolo te Pozlovicke přehrady - ja pravim Luhačovicke, bo se to tak pamatuju, a pokračujeme v prochazce z moju dale do mjesta. Je to take přyjemne chozeni, kopečki na obu stranach, potok, co těče z přehrady matě raz na jedne, raz na druhe straně - to zaleži od teho, esy přejdětě přes mostek, či ni. Přechoďa okolo raz inlajnisti, raz cyklisti - bo je to zajedno aj cyklostezka, ale něrobi to problem, bo jak je tych ludi vice, cyklisti němaju šancu prasyť.obrazek A gdyby oprubovali, tuž by se něstačili ani zpamatovať, sem su je velky synek.

Jak matě žižu, či stě hladni, po cestě najdětě ze dvje třy hospody, kaj se možetě dať cosyk fajneho. A jak se potřebujetě vyscať, tuž je kaj a je tam aj čisto. A moja pravila, že aj na ženskych, co pry něbyva pravidlem.

Dojdětě na kolonadu, poseditě u vodotrysku...

obrazek

Ale stě su je v lazňach, kaj su ty lečive prameny a ty z vodotrysku něvychoďa, to by něbylo rozumne. Su přehuštěne mineralami, aj by to trysky zanašalo.
Nejznamějši prameň v Luhačovicach je myslim Vincentka. Luhačovice su lazně, kaj zajdětě, jak matě problemy z dychanim a Vincentka se jednak pije a jednak použiva na inhalace. Upřymně povjezene, je hnusna. A ešče jak ju těplu je třa vypiť, to by se jeden zgrcal. Ale co by človjek nězrobil pro svoje zdravi, ni? Tych praměňu je tam povicero, projditě se a otestujtě fšecki - všecki su slane jak cyp.

No nědřystam, podivejtě se...

obrazek

Prochazku po kolonadě se pomaly přejditě - a zajditě se, na Ottův pramen. Něbudu popisovať historyju a ja něvim, co ešče, bo na to su tu inači weby. Ja venčim robečku a ji se to lubi, ni? Šak se kuknitě, jak vypada spokojeně...

obrazek

Nic vas něhoni, šak stě su na vyletě a ni na utěku. Postujtě na mostě a podivejtě se do vody, su tam jalcy jak sviňa, možetě jim dať rohliku zežrať... Je to relaxačni. Před rokami mi o nich dycki tatik basnil, ale myslim, že sem jich fčilek viděl prvnikrat.

obrazek

Jak stě unaveni, možetě se sednuť na lavečku - tež jich tam je hafo po cestě. Žaden problem.

Ale my zme ěšče něpojedli a zme su je hladni, tuž se musyme najsť jakusyk hospodu, kaj pojime a pomaly se buděme zbirať nazpadek. Taku hospodu zme našli - tušim se menovala Elektra - dalo se tam dost dobře pojesť, čepovali tam Černu horu a dobře navařyli.

Jak tam budu druhykrat, tuž se zastavim zas.

Vratime se druhu cestu, ešče zme něbyli na promenadě a v pasažach. A někupili zme se lazeňske oplatki. Peču se tu fajne. Vyběr veliky.

obrazek

obrazek

Ti, co něvjeďa co s prašulkami možu kupiť robce či kamaradce jakusyk pičovinku ze zlacenecho střybra, nebo ze zlata v keremkoli ze zlatnickych obchodu. Take jakesyk fajne pliški urobja radosť.

obrazek

V dobrym rozmaru a spokojeni z povedenym dněm se zastavime na kafe a na zmrzlinu. Osobně doporučuju, abystě se určitě zašli semka. Vjeďa, jak servirovať kafe, vařa faktycki dobre kafe - mjeli zme videňsku a ku temu zmrzlinovy pohar a jakysyk zakusek. Myslim, že se aj vam tam buďe lubiť. Přyjemne posezeni, klid...

obrazek

Jak někupitě ty pliški ze zlata, tuž kuptě aspoň butki, nebo kabelku. Co na tom, že ve zlevněnym? Aji to urobi radosť, ni?

obrazek

Esy je těplo, je žizeň, jak je žizeň, je třa se napiť. Pivo tež furt chlastať neidě, tuž oprubujeme z dalšiho prameňa. Voda fajna, studena, ale slaaaaana.

obrazek

obrazekobrazek

Kurecpata, co to je za bykovinu? Tuž u teho se musym tež nechat vyfotit, ni?

obrazek

Mjeli zme aj ščesti na promenadni koncert, hrali jakysyk ten džez, swing a take vjecy, moc pjekne posluchani. Dybyzme jeli o deň spiše, nebo o deň pozdějši, bylo by guvno a ni promenadni koncert.

obrazek

Ešče se trochu porozhlidňuť naokolo.. Vodotrysk už je zastaveny.

obrazek

Šikovne děvuški su fšudě...

obrazek

Buda z Vincentku ešče stoji...

obrazek

A iděme nazpadek ku přehradě a tam, kaj mame zapichnutu karu. Podivame se na mapje, kaj že zme to byli.. Je to od teho modreho napravo až po koněc žulte cesty na leve straně mapy.

obrazek

Ja sem ešče se odskočil natočiť toto video, kere stě se už tu mohli prohlidnuť minuly tydeń.
Auto na nas na tym něplacenym parkovišťu v lesi počkalo, žaden ho něčornul. Beztak by se už ani na sučastki něhodilo, je stare, olitane, rezave a opotřebovane jak ja. Ale či se na to da spolihať?

obrazek

Sedněme, jeděme do chalupy.
Ja sem měl fajny deň, moja tež, a vy tež se ho čas od času zrobtě.
Mějtě se fajně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře