S robku v Luhačovicach

5. srpen 2007 | 08.17 |

Lazně Luhačovice maju pro mě taky trochu zvlašni a něobyčejny vyznam. Čemu? V červnu ´65 tam moji drazy rodičove byli na dovolene a ja sem se v unoře ´66 narodil... Tuž temu a ešče aji bo zme tam jak sem byl maly často jezdili. Poslednikrat to bylo, gdyž mi bylo štrnasť rokuv - nejlepčejši rodinna dovolena na svjetě, jaku sem se mohl přať. Štrnasť dni na rybach. Nebo to bylo dokonca třy tydně. Pomaly lepši něpočitať, jak už je to dluho. No a byl sem zvjedavy, jak to tam fčilek vypada.

Startovať sem chtěl skoro rano, nech sem su je okolo desate na mistě. Jak dycki, startoval sem okolo desate, ale o co idě? Šak žaden problem, neni sem na utěku a nic mě nehoni.

Jak přyjedětě na Pozlovicku přehradu, možetě nechať karu u kempu, nebo kusek dale na parkovišťu v lesi - to je něplacene, potem u hraze, co je placene a potem aji v Luhačovicach, co je placene až haňba. Ale jak kaj, u hotelu su parkoviště pro hosty a jak stě na delšim pobytě, tuž matě aj kaj nechat teho svojiho plechoveho milačka. Ve městě sem auto něněchal, zustal sem u přehrady - (50 kredytu za vic jak dvje hodiny). A šel sem po svojich stopach, kere sem tam po mně zbyly, gdyž sem byl maly synek. Co to ma společneho s venčenim robki? Kurecpata, vitě, jak je tam okolo pjekně? Čisťučko, PET-flaški se nigdě něvalaju.. Trava pokosena. Enem deku roztahnuť a rozvaliť špeki na slunko.

obrazek

Je tam dookola hafo možnosti, kaj se ubytovať - penzyjony, rybařska chajda, velky a pjekny kemp. Pro rybaře povolenka na cely rok za pjet litru, na tydeň za litr, na deň za třystapadesat kaček. To ide, bo se zda revir fajně zarybněny. A z Ostravy je to enem cosyk přes sto kilometruv, jak se jedě přes Vsetin a Vizovice. Informace o chitani najdětě tu. Su tam aji letecke snimki, tuž se kuknitě.

Kemp je čisťučky, su tam chajdy o ruznych parametrach, mista pro stany aji pro obytne auta... No byl sem nadšeny, jak to tam fajně vedu a jak se o to staraju. Dybysem mjel male děcka, ani bysem se něbal tam s nimi zajeť.

obrazek

Jak nechatě auto u kempu a chcetě zajit do lazni, matě před sebu fajnu pohodlnu prochazku na cele odpoledňa a baj na cely deň. Začinatě u přytoku, projdětě se okolo přehrady.

obrazek

obrazek

Viditě ten veget, co tam maju nekeřy rybařy? Bo jak přydě ryba, tuž už je pořadna. A do te doby se možetě podřymať na čerstvym vzduchu.

obrazek

Prochazku okolo vody se dostavatě furt bliže ku hrazy přehrady - tuž něbyl bysem to ja, jak bym nězrobil zase dalši fotku. Idyla, ni?

obrazek

A aj jakesyk fotki teho, jak to vypada na druhym břehu. Bydleni hned u vody.

obrazek

Jedno letme ohlidnuti nazpadek. Schody, jak na kupaku, abystě mohli pohodlně vylezť z vody.

obrazek

Loďku se tež možetě pojčať, nebo aj šlapadlo, jak chcetě. Za šedesat kaček hodina.

obrazek

Vitě, fascynuje mě, že aj na male děcka se myslelo; je tam zrobene take plytke plivatko pro ty male haranty a naokolo dostatek mista pro maminy, kere jich hlidaju. Ale bylo chladnějši a štvrtek, tuž tam žadneho něbylo.

obrazek

Zastavtě se na hrazy a nakrmtě kačeny a kapry...

obrazek

Lude tam stoja a hažu rohliky. A čumiju do vody.

obrazek

Pod hrazu možetě přes deň viděť jak normalni kapry,

obrazek

obrazek

tak i mezy nima kapry KOI - to je ten v barvach softkomanču.

obrazek

A ešče jeden pohled z hraze na přehradu a ideme do Luhačovic. Mame za sebu přyjemně stravene dvje hodinky na čerstvym vzduchu. Pravda, my, co zme su je přyvyknuti viděť, co dychame, mame něpatrny problem, ale inač pohoda.

obrazek

No a to by pro fčilek bylo až-až, ni? Tuž co, tež se myslitě, že je dobry napad zajeť vyvenčiť robku či kamaradku, nebo ju zebrať na dovolenu, či na ryby do Luhačovic? Ja se chistam narok aspoň na tydeň. Jasne, že sam, či bysem se spočnul? Ale na ten druhy moju zeberu... Jak budě hodna...

No a ešče se podivame do lazni, ale to zas večer, nebo zytra. Stačilo.

Fajny deň fšeckim, keřy stě to dočetli až tu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: S robku v Luhačovicach soňa 06. 08. 2007 - 08:18
RE(2x): S robku v Luhačovicach valach ostravski 06. 08. 2007 - 11:21