Je třa se pochvaliť

27. červenec 2007 | 16.51 |

Posledni roki je jaksyk těplejši, čim to je, to něcham, nech se handrkuju ti cypi zeleni. Polityka je uměni možneho, tuž ju něchejme druhořadym mozkum, my ostatni se zabyvame realizacyju němožneho. A ja se chcu zase pochvaliť, bo jak to sam nězrobim, tuž to žaden nězrobi, no ale to sem tu už pravjel a možna, že ni enem raz. A je to pravda.

U nas na Slezske, teda na pravym břehu řeki Ostravice v tych horkych časach rostu a roďa napřyklad broskvoně

obrazek

Fšimnitě se, že ta moja metoda eliminovaňa kadeřavosti je praktycki dokonala - žadnu kadeřavosť na listkach něuviditě - to, co se baj aj jevi pokrucene, tuž to je od tych malych zelenych svini - od mšic.

obrazek

Letos mam prvni rok, co se na "vinohradě" objevil prvni hrozen vina. Letost tych "pět hlav" vykopu a kajsyk přesadim na lepčejši a vice chraněne misto. Ku kraličaku..

obrazek

Kozy rohi už moja pozbirala a pozavařovala - lude to vam tak ščipje... Fuj. No ale jak ma děvucha hubu plechovu, tuž nech ji to šmakuje, ni?

obrazek

Ty co byly už dozrane su teda fuč a neni viděť, jak to fajně červeňa.

obrazek

Dalši taky oto ulet su melouny, ni?

obrazek

Už sem jich tu ze dva razy měl, jeden rok se něpodařylo nic, a druhym rokem zme to dali pozdě předpjestovať. No a letos zme se tych chib vyvarovali, semena šly do kvjetinača skoro a do zemje zavčasu, tuž to vypada, že se urodi aj dozraje.

obrazek

No a o paprykach ani němluvim, ty su praktycki dokonale. Šak se podivejtě, jacy zme su je frajeřy. Už se to da zebrat a zjesť, ale maju byť červene.

obrazek

A ešče jednu fotku.

obrazek

Ogurki až druhykrat, su pozbirane a nic na nich něviděť, bo beztak je fšecko poskovavane pod listim. Ale něsmim zapomenuť na rajčata, zraje to, a jak se to člověk naseka s paprykami, ogurkani, da se do teho trochu oliv (posluchejtě, jak kery budětě v Řecku, přyveztě mi paru pecek z oliv, ja?) přyda ofčiho syra a trochu zakisanki, ale ni te, co se robi ze škrobem (Yoplait, Danone a tak), ale te dobre. Tuž je to bašta jak cyp.

obrazek

No a v neposledni řadě je třa na to fšecko mjeť aji ty spravne pomocniki, co su vždycki přy ruce.

obrazek

Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Je třa se pochvaliť ela 28. 07. 2007 - 09:51
RE(2x): Je třa se pochvaliť robka 30. 07. 2007 - 18:33