Chčije a chčije

10. červenec 2007 | 18.08 |

Je zyma jak sviňa, počasy divne... Ale je dobře, vody bylo třa. Kobzole sem letos jaksyk něutrefil, ale cosyk se urodi a jak pochybi, kupime. Ešče mame loňske - na to, že je červeněc, to je celkem zajimavy vykon. A su dobre! Niž se urodi nove, tuž možna baj cosyk nakupim, ta cena leze dolu; už něsu za třycet kaček za kilo, ale enem za jedenast, deset aji za devět už sem myslim viděl.

Vitě, čemu něbyla žadna pořadna zyma vloni? Bo sem se objednal počasy tak, aby bylo těplo, dokaď něpostavim budu na seno. A jaksyk sem se na to vysral a nědokončil - chvilu něbylo peněz, chvilu byly ine starosti, chvilu sem se pravjel, že už to něma cenu, bo stejnak napadně snich. No a tak to šlo furt. Tuž je jasne, že za mirnu zymu možu ja a ni žadne globalni otěplovani.

No ja, ale přyšlo jaro, narostla trava a bylo třa seno posušiť a něbylo kaj poskovavať. Tuž sem dokončil střechu na budě, zrobil provizorni stěny, aby to něpadalo na venek a skoval seno. A jak sem to zrobil, začalo fučeť, scať a buřyť. A furt dookola. No přectavtě se, že bym tu budu dokončil. To by baj aj snich napadnul!!?

Buďtě radi, že němam prašulki na cypoviny. Lyžovali bystě v červencu v Krkonošach aji pod Krkonošami. Budu museť počkať s dokončenim na řyjen, nebo lepši na listopad, němožu to ryskovať.
Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře