Na co je dobry dygiťak

25. květen 2007 | 06.57 |

Myslitě se co chcetě, ale dygiťakem možetě třa spraviť aj sekačku. Něvjeřytě? Tuž to je jednoduche. Něpouživatě dygiťak na rozebirani, ani jako kladivo, to je snad jasne. Ale možetě se nafotiť a to aj z detailami postup, jak sekačku (nebo co ineho - upgradoval sem s tym baj aj komputer) rozebiratě. Abystě se němuseli pamatovať, kaj co bylo. Jak něchatě co rozmontovane vic jak tydeň, stejnak už se guvno pamatujetě, kaj kery dil přydě.

Mam malu Hondičku, Izynu. Je to take až něuvjeřytelne letadlo a robi mi dobru službu už třetim nebo štvrtym rokem. Dluho. Každy rok s ňu posekam za sezonu postupně několik desytek tisic štverečnich metru. Dostava taki zahul, že ine mašiny by se z teho pojebaly. Ni tak Hondička. Doporučuju. Jak se chcetě kupiť sekačku, dobru a lacnu, bertě Izynu od Hondy. S pohonem, bo bez pohonu syce ušetřytě dvje-třy tisicofki, ale nadřetě se jak chuj. Letos sem viděl chudaka suseda, jak přerostlu travu se snaži pokosyt jakymsyk čimsyk motorovym, a kurvoval přy tym, že ho bylo slyšeť až v Ostravje. Něposekal. Dobře mu tak, mam na plotě reklamu jak cyp, može se nas najmuť. Za penize v Praze dum, v Brně dva a v Ostravje aj třy, nebo štyřy. Izyna poseka aji třyceticentymetrovu mokru travu. To neni tryk, to je Honda. Nejlepši motory na svjetě.

Ale čemu o tym mluvim... Vozyl sem ju na vuzku za Felinu a jak to už kolikatu sezonu poskakovalo, tuž se mi střyhnul nytek na nastaveni vyšky sečeni na hnacych kolach. Myslel sem se, že mi jebne, ale robotu sem zrobil inu sekačku - ty od Maunfilda něsu zle ale Honda je prostě Honda - a doma se divam, co s tym a jak tu bestyju pospravovať. Oprava neni složita a šak sem su je synek šikovny, tuž se to zrobim sam, ni? Napadnulo mě, že vam na tym tež ukažu, jak se sekačka spravuje dygiťakem.

Tuž to matě tak. Datě se sekačku kajsyk pohodlně, nech se ku ni němusytě sklaňat a otočitě se ju na bok. Bacha! Izyny se možu otačať enem na jeden(!) bok. Jak ju otočitě na ten druhy, zalejetě se vzduchovy filter olejem a novy je za 250 korun + cesta do BG Technik. Draha zkušenost, tuž mě posluchnitě. Zaplatil sem za ňu...

Potem postupně odebiratě jeden dil po druhym a fotitě se, co je třeba. Vypada to takto. Sekačka otočena na bok, to kolo, co se budě rozebirať je navrchu. Beru maticovy klič, kery je potřeba a sundavam šrubek.

obrazek

Sundam kolo, otočim se ho a podivam se, jak vypada z druhe strany a jak vlasně je ten pohon vyřešeny.

obrazek

Pod tym kolem to je take oto, ale eště furt sem su je neni tam, kaj se potřebuju dorvat.

obrazek

To černe je enem plastykovy kryt proti prachu a travě, tuž ho sundam, bo muj problem je až pod nim.

obrazek

Vidim, jak to vypada a vidim, že zbytek nytku bude třa zebrať štipačkami, bo to budě nejpohodlnějši spusob, jak ho vyndat.

obrazek

Nytek, teda jeho zbytek, je hlinikovy, ale vydržel drsne zachazeni po třy nebo štyry sezony, tuž mu ani němam za zle, že se odporučal. Možna enem to, že to něbylo v nejvhodnějšim čase se mu da lehce vytknut.

obrazek

Nasadim na sebe, co ku sobje patřy, najdu šrubek a samojistnu maticu, keru to spojim. Složim, dotahnu...

obrazek

Namažu třecy plochy, fšecko opačnym postupem poskladam. Jak se něvim rady - tu to něbylo nic složiteho, ale nechtěl sem davat těžky přyklad - dotahnu vyprubuju a je po piči.

obrazek

Hotove, zrobene, možeme zase kosiť travu. Idu na to.
Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Na co je dobry dygiťak emté 25. 05. 2007 - 07:23