Je to v pořadku

13. květen 2007 | 07.51 |

Kobzolki su v řadku. Ale že s tym bylo roboty, no ni? JAsne, mohl bysem se kupiť, ale jednak to ma inši šmak a jednak to človjeka tolik netěši. Nakoněc vitě, kolik letos v zymje staly kobzolki třebas f Tesku, ni? Tuž mi se oplatilo, strčit to do zemje a robim to každy rok. Kerysyk na 1200 kvadratovych metrach postavi barak, ja tam mam kobzole. Barak stoji indě.

Tuž na podzym sem pooral a po zymje bylo třeba roztřyskať hrudy. Jasne, měl sem na to zebrať enem jakysyk přyvjes za traktorek, ale ja to pomelu kultyvatorem. Tak ze třy razy cele pole. Ni enem na kobzolki, jasne, ale aji na paradajki, papryki, ogurki a dalši.

obrazek

Potem, co sem loni musel najit nahradni řešeni, jak sem přejel brany traktorem a skurvil sem se kolo od traktora, tuž na řadkovani beru taku oto mašinku:

obrazek

Narobim valki a děvuchy nabjehnu a naskladaju do nich kobzolki:

obrazek

Ja to potem zahrnu, ale bo něodhadnu pořadně, jak daleko od sebe ty valki robiť - hrobkovacy radlice jako nastavec na traktor se musym eště kupiť, tuž děvuški eště naskoča z želaznymi hrabjami a dozahrnuju, jak sem se nětrefil. A bo su šikovne, tuž to po nich letos vypada takto:

obrazek

No a my frajeřy se eště objedname kusek dešťa, abyzme to němuseli zalivať. Pambiček tu robotu zrobi za nas:

obrazek

A je zalane, a fčilek už enem počekam až to začně vylizať a dva-třy razy ohrnu, postřykam mandelinku, a jak přydě zařy, buděme zase kopať. Sem zvjedavy, kolik teho letos budě.
Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Je to v pořadku emté 13. 05. 2007 - 10:48
RE: Je to v pořadku amelie00 12. 04. 2012 - 01:45