Kopeme kobzole

17. září 2006 | 02.02 |

Ludkovje moji mili zedřeny sem su je jak boruvkovy list. No fakt. Pravjel sem se, že cosyk zase po jakymsyk čase napišu, bo už sem tu dluho něbyl. Tuž tak. Ale popořadku.

Bylo to letos v maju, kdy zme kobzole sadili. Mjel sem tenkrat tež taki den na piču. Přychistal sem pole, ni? A fčilek že zrobim řadki na kobzolki. Děvuchy mjely nachistane ěště od loňska na sadbu paru beden. Pravil sem jim, že musa počitať do valku jakychsyk pjet kilo. Pytal sem se, esyk teho maju dost na patnast řadku.

"Ni, musyme eště přykupiť."
"Tuž kolik budě třeba?"
"Mame malo svojich, musyme eště padesat kilo sadbovych kupiť!" (Padesat kilo je na patnast řadku...)
"Stě sy iste?", pytam se, bo sem viděl třy bedny, tuž to muselo byť tak ze šedesat kilo, aji vic. A mi na zymu pro familiju aji s mamku a tchyňu stači jakychsik patnast bedynek - tych plastykovych na zeleninu (to je tak ze třy-štyry metraki) - a eště aji na sadbu zbydě. Bo dycki chcu pro srovnani dať cosyk ze svojiho, ni?
"Jasne taťko, mame to zvažene, musyme ěště padesat kilo kupit."
"Tuž dobre, kupime"
A kupili zme.

Nachistal sem pole pudni frezu a přehodil motor na jednonapravovy traktorek od Vary - kurec-pata, to byla hlava, co to vymyslela - taka fajna stavebnica. Hračka pro chlopa, ni? Bo ale na vytahnuti enem tak rukami je to těžke, tuž sem v garažu motor na traktorku nahodil, že s tym vycuvam. No něrobil sem to prvnikrat, ni? Tuž jedu, jedu, pomaly otačam a kurva, tu su brany opřene a špicama navrch. Do řyti musym se vyhnut....!!!!
KURVA!!! Něvyhnul sem se. Pk! Psssssssssssssssssssssssssss. Žuch. A po prdeli. No ja myslel, že mje cyp střeli! Ja sem se pichnul gumu na traktoře! Taky kokot hlupy sem su je! Do řyti! Jak to včilek zrobim? Nalajnovať valki bez traktora? To budu rukami robiť?
Chodil sem, kopal do fšeckeho a nadaval. Na sebe, že sem su je taky bordelař... Nejrači bysem se něviděl... Doprdelerobota, co fčilek s tym?
Ja! Eště tam mam rotačni plečku s ocelovymi kolami. Kdybysem na to zapnul radlicu, tuž može byť, že ty valki jaksyk zrobim? Třeba to pujdě?
Tuž sem to šecko poskladal a jel se zrobiť svojich každoročnich patnast řadku. Nadřel sem se jak chuj, lelo ze mně, jadybym vylezl ze sprchi, ale zrobil sem to. Tuž děvuchy možetě sadiť. (Robime tak, že ja přychistam řadki, děvuchy položa co třycet centymetru kobzol a ja to potem zahrnu.)
"Taťkoooooo!!! Přydělej eště dalši řadkiiiiii!!!"
"A na cooooo???!!!"
"Bo eště mame haldu kobzoliiii!!!"
"A jak to? Mjely stě to přece zvažene, o kolik stě se migly?" A myslim se, ten jeden-dva řadki eště prohrnu...
Kurec-palec, děvuchy dvanast valku už přychistanych na zahrnuti a eště padesat kilo kupenych sadbovych kobzoli fut nachistanych v tačkach. A tak sem nasadil letos jedenadvacet valku kobzoli... Jak se urodi, tuž se z teho poseru.

Tuž tak. A něska zme jich začali kopať, bo je třeba poschovavať pomaly fšecko na zymu. A jak to nakoněc dopadlo, tuž o tym zasek indy. Bo to byl něska dalši deň na piču jak vyšity. Eště možna aji jakesyk fotki zrobim...
Mějtě se fajně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře