Myšlenka dne 6. listopadu 2015

6. listopad 2015 | 20.24 |

Svět miluje zvrácenosti a pokládá je za vrchol módy. Stačí se podívat na zábavné pořady - bez vulgarit a sexuálních narážek se neobejdou. Ženská, která kašle na makeup a super extra krémičky a masečky a nechodí na kosmetiku, tak je považována za blbku.

Kdo nemění celý šatník každou sezónu,nejezdí aspoň jednou za rok na zahraniční dovolenou, jezdí MHD, má několik let jeden a ten samý mobil, je považován za socku. Zbytečná slovní vulgarita je považována za znak upřímnosti. Dvojsmyslné řeči jsou brány jako humor.

Co je moudré, je světem považováno za bláznovství a obráceně. Kult těla, kult dítěte, kult svého "já", kult "svobody" ve vztazích a sexu, kult ostrých loktů a jíti přes mrtvoly. Vztahová monogamie a věrnost, sexuální zdrženlivost je světu přežitkem. Kdo nevydělá 20.000 měsíčně, je podle světa neschopný chudáček. Úchylky všeho druhu jsou obdivovány. Pokora, skromnost, zdvořilost a sebeovládání bere svět jako projev slabosti. Svět miluje "obílené hroby"= honosné a ušlechtilé vně, smrtonosné a smradlavé uvnitř.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář