NEpřijímám

20. červenec 2015 | 15.45 |

Vyskočilo na mě zase pár obrázků, kde nadšení mladí lidé píší...  Něco jako že PŘIJÍMÁM. Držím jim palce. Viděl jsem obrázky vesměs mladých a nadšených lidí, určitě ochotných pro dobré věci učinit leccos. Možná jsem zbabělý, možná jsem rasista, ale já NEPŘIJÍMÁM.

Mám menší domek s velikou zahradou a prostě já sám azyl u sebe nikomu nenabízím. Proč? Prostě a jednoduše se bojím. O děti, o klid, o pohodlí. Hodně ale fandím všem těm, co PŘIJÍMAJÍ, že si do svého domu a na svou zahradu pozvou lidi z druhého konce světa, lidi, o nichž vcelku nic nevědí.

Stejně tak, snad jsem omezenec a xenofob, ale já nemohu nabídnout práci lidem bez poměrně vysoké kvalifikace. Tedy ani do práce je NEPŘIJÍMÁM. Ale fandím všem těm nadšeným mladým lidem, že migranty PŘIJÍMAJÍ, bez ohledu na kvalifikaci, jazykovou i kulturní bariéru.

Je slušností nabídnout pomoc a azyl lidem v nouzi. Není povinností tolerovat toho, kdo ignoruje pravidla hostitele.

Každý má právo opustit zemi, kde mu hrozí nebezpečí nebo kde mu i prostě jen není dobře. Toto právo ale není totožné s povinností každé země kohokoliv kdo projeví zájem PŘIJÍMAT.

Jsem možná sobecký, zbabělý, bezohledný. Když se ale dívám na ty obrázky mladých nadšenců, co PŘIJÍMAJÍ, nedá mi se nezeptat... Kam je vezmeš, co jim nabídneš, co pro ně fakticky uděláš? Mám takový pocit, že mnoho z nich samo potřebuje pomoc...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: NEpřijímám marinka 20. 07. 2015 - 19:30
RE: NEpřijímám lentilka®sdeluje.cz 21. 07. 2015 - 05:32
RE(2x): NEpřijímám márinka 21. 07. 2015 - 10:01
RE(3x): NEpřijímám valach-ostrawski 21. 07. 2015 - 11:26