Proměna

18. leden 2015 | 14.35 |

Z pesimisty, rebela a cynika se postupně stávám skeptikem.

Podle mé upadající aktivity lze měřit mou víru v budoucí pokojnou Evropu a přechází mne veškerý humor, i ten politický. Mám totiž pocit, že už se jen smějeme sami sobě a tento smích nás brzy přejde, protože nenalézám silnou evropskou politickou frakci, která by uměla pojmenovat současný stav, jeho příčinu a čelit téměř neodvratitelným důsledkům.

Evropa je (ať chceme či ne), "sociálně bombardována". Uměle rozpoutané Africké jaro, tažení ISIS na střední východ, Kurdský problém a Ukrajinský konflikt, jsou totiž promyšleným obklíčením Evropy desetimilionovým davem nedobrovolně strádajících občanů zubožených - dříve fungujících států, na jejichž destrukci se podílely některé členské státy EU, vtažené do konfliktu svým aliančním partnerem, tj. Spojenými státy americkými.

Evropská unie postrádá suverénní politiky s programem "evropského patriotismu", kteří by ihned v počátku dávali ruce pryč od těchto, v začátku bagatelních bojůvek. Nikdo odpovědně nedomýšlí dopad na původní obyvatelstvo Evropy. Jsme novými a novými daňovými a zákonnými represemi svazování k čím dál tím větší občanské nesvobodě, aby rádoby zvyšující se daňový výběr sloužil k sanaci škod, na kterých se občané EU podíleli pouze tím, že si zvolili své dezorientované politické lídry.

Masový import až 80-ti milionů imigrantů z převážně muslimských zemí vyvolá nejen zvýšené sociální výdaje na zajištění jejich pasivního příjmu, ale zároveň opět zvýší náklady na bezpečnost obyvatel, tedy zbrojení a zabezpečení uvnitř EU, které zřejmě ne náhodou přichází ve chvíli, kdy spolupráci s levnějšími zbrojovkami, brání embargo na spolupráci s Ruskem.

Ať chceme nebo ne, Evropa je už za hranici uměle vyvolané vnitřní krize a já marně přemýšlím, kde se stále berou ti hlasatele dobra, kteří nás přesvědčují, že máme větší povinnost navenek, než k sobě samotným, ke svým rodinám, k ochraně své kultury a k našim tradicím? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Proměna hospodynka 20. 01. 2015 - 16:09
RE: Proměna zuzana 21. 01. 2015 - 13:42
RE(2x): Proměna jezevec-mrzout 21. 01. 2015 - 14:47