Problémem není tuk, ale cukr.

18. květen 2014 | 14.45 |

Cukr vám způsobí podvýživu. Přesto po něm ztloustnete.

Jak se naše běžná strava změnila k horšímu? Tu se ubral tuk a nahradil cukrem, tam se přidal rostlinný olej, vše se obohacuje kukuřičným sirupem, přidávají se nekonečné kombinace aditiv - éček. Že jsou schválená a že se testují? Jednotlivě éčka testována jsou, ale už nikdo neřeší, co udělá kombinace dvou, tří, čtyř.. A co teprve, když je jich čtyřiadvacet? To už vůbec nemáte šanci zjistit, co to ve vašem těle udělá, zejména v kombinaci s léky a doplňky, které dnes bere praktiky každý.

Jak se snažíme o svoje zdraví pečovat? Přidáváme více rostlinného oleje, jíme libové maso a nízkotučné produkty, čteme doporučení o nízkotučných dietách typu "jíst pětkrát denně malé porce a vždy si přidejte i sacharidy".

A pomáhá to? Vůbec. Zkuste se tedy vrátit k původní myšlence stravy. Neměřit, nepočítat, nehlídat se. Jíst jídlo, jaké od přírody je a nesnažit se dodržovat doporučení, která evidentně nevedla ke zlepšení našeho zdravotního stavu.

Pokud máte v současné době na sladké potraviny neodolatelnou chuť, je to obvykle proto, že máte kritický nedostatek minerálních živin. Vaše tělo hladoví po minerálech a říká vám, abyste jedli, dokud do sebe nějaké nedostanete. Ale protože potraviny, které jíte, žádné skutečné živiny neobsahují, jenom konzumujete kalorie a nabíráte další a další kilogramy.

A opravdu velkým průserem se jeví být právě sacharidy pšeničné... 

Vypadá to, že TENTOKRÁT jsem SKUTEČNĚ uhodil hlavičku na hřebíček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře