Paru dřystuv

23. říjen 2012 | 20.45 |

Už dluho tu nic autorskeho něbylo, bo času je syce třy prdele f pysk, ale rukam se robiť nic něchce. Tuž se podivejme, kaj se dostaněme jak něchame enem tak myšlenky plynuť same o sobě.

Mamy tu podzym a třa už pomaly mysleť na to, co se ta skurvena pani Zyma spyto a esy ji budě co odpověděť. Tuš čert vi. Bo člověk se cosyk naplanuje a nakoněc je fšecko inači a ešče aj po pysku by dostal, gdyby něbyl taky veliky. A od děcek, no ni? Svjet se v prdel obraca. Ale dobře mi tak, gdybym se ja stary cyp něoženil, bylo by mi baj aj lepši. Ale o tym za inym razem.

Tuž naplanovaneho sem teho mjel hafo a nězrobil sem praktycki nic. Paru jablek zme s cerku obrali a pozbirali - neskaj sem byl v moštarni a zytra pojedu ešče ze bytkem jablek do vykupu, bo co s tym? Mam to vyhazať? Pamatuju se, jak fčilek na jaře sem dobrych sto kilo jablek vyvalil ze sklepa enem tak, bo to žaden něchce a ja to němožu, bo je v tym tyle cukru, že se to něda. A letos sem se pravjel, že škoda roboty - ve vykupu za to je enem paru šušni, ale furt lepši, jak to vyvaliť na hnuj. Od loňska mam ešče ze sedumdesat litru zkvašeneho a něvim, co s ty, najlepši budě zajeť s tym do palirně a zrobiť z teho jakusyk fajnu meducynu. 

Ale myslim už sem pravjel, že zme z pohodlnosti narobili paru flašek jablečneho šapusu a že chcu letos cosyk takeho zrobiť naschval. A tak oto to vypada, jak je to nachistane.

MM

Esy to budě tajak se přectavuju, tuž budě dobrych pědadvacet flašek jablečne zodofki.

Rospaduje se mi deska na komině - a co se divim, je to kolik? Šest rokuv, co sem to dokončil nědorobene a pravil sem, že střechu na komin zrobim z plechu na jaře. Nězrobil.. A tuž letos sem na ten komin vylizl znovu se kuknuť, jak to tamek vypada. Hruza. Deska napoly zlomena, trubka kajsyk v řyti, bo zrezavjela a věter ju odfuknul.

MK2

No a ta ďura dokomina tež nic moc, je to jakesyk vachrlate.

MK1

Vyčistil sem to, den předem zapršelo, tuž to šlo bez namačani. Najebal sem na to jakysyk vodotěsny betonovy sračkol. A kupil sem se ho enem jeden balik, tuž podle Murphyoveho zakona schvalnosti, kery pravi, že chleba spadně na zem na tu stranu, na kere je namazany, mi pochybjelo sračkola na asy taky oto kusek - le! No dobre, fotku dam baj pozdějši, ale tak aby to bylo jasne, pochybělo na taky kusek, co by ho třema rukami přykryl. Trubku sem dal novu, hlinikovu sem kajsyk měl z keresy akce, co mi kusek zbyl a tuž mam komin z nejhoršiho spraveny - ale stejnak tam budu muset ešče raz.

V sobotu sem vydraždil na aukru taky fajny stary pecek - Club z roku 1954 a byl sem se proň´ho fčera v Přerově. Na guvno mi jakesyk extra "krbove kamna", němusym mjeť "okrasny plamen". A do teho pecka možu aj uhla naložiť a budě těplo v chalupě na celym spodku až do rana bileho. Gdysyk zme jich měli na chalupě tež, ale jak tatik robil rekonstrukcyju, tuž mu to kurvy zednicke čornuli. Paprče bych tym svinduram urazyl u same prdele, bo te škody narobili vjec, jak užitku.

MP

No ale bo už ma byť od zytřka zyma jak v Rusku, tuž pecek se počka na svuj čas v garažu; třa ho trochu pospravovať, bo roky a cesta dodom mu zrobily svoje. Budě třa natřeť pecek a pospravovať a polepiť šamotem vyzdifku. Fčil už to ma čas, pecek je v chalupě a jak budě třa s nim začnuť topiť, budě přyrychtovany.

No a tak se tu žijem...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Paru dřystuv inenaso 24. 10. 2012 - 07:38
RE: Paru dřystuv hospodynka 24. 10. 2012 - 07:47
RE(2x): Paru dřystuv valach-ostrawski 24. 10. 2012 - 17:35
RE: Paru dřystuv lentilka®sdeluje.cz 24. 10. 2012 - 11:21
RE(2x): Paru dřystuv valach-ostrawski 24. 10. 2012 - 17:42
RE(3x): Paru dřystuv lentilka®sdeluje.cz 25. 10. 2012 - 06:32
RE(4x): Paru dřystuv valach-ostrawski 25. 10. 2012 - 09:26
RE(5x): Paru dřystuv lentilka®sdeluje.cz 25. 10. 2012 - 09:38
RE(6x): Paru dřystuv valach-ostrawski 25. 10. 2012 - 10:11
RE(7x): Paru dřystuv lentilka®sdeluje.cz 25. 10. 2012 - 10:19