Burger

20. říjen 2012 | 15.30 |

Další z receptíků, co bych pak někde marně hledal.

Na jednu porci dobrého a kvalitního burgeru by dobrý a kvalitní kuchař použil dvě stě gramů umletého masa, k němu přidal špetku soli, pepře, grilovacího koření a kávovou lžičku worcesteru. Nic víc nic míň. I když to hodně lepí, kuchař směs důkladně promíchá a vytvaruje ze směsi kouli, kterou následně zploští na placku vysokou cirka jeden centimetr. Polije plotnu olejem (v domácím prostředí doporučuje použít teflonovou pánev, neb burger má tendenci se chytat) a opéká z každé strany pět minut. Máte-li rádi medium počítejte se třemi minutami s každé strany. Teď stačí nahřát rozpůlenou sezamovou bulku v mikrovlnce, případně její vnitřek nasucho opéct, a vložit do ní burger.

Když byste si to chtěli elegantně vylepšit (a třeba i udělat na někoho dojem), připravíte si burger dle základního návodu. Ve chvíli, kdy jej začnete opékat z druhé strany si připravíte "čepičku" pro burger. V misce smíchejte lžíci a půl majonézy, lžíci a půl nastrouhané nivy, pár kapek worcesteru a dvě lžíce kudrnky. Sýrovo-majonézovou směs navršte na burger, přiklopte pokličkou a nechte dopéct. "Čepička" na burgeru by měla být lehce hnědá. Vložíte burger do nahřáté housky a obložíte zeleninou.

A aby to nebylo furt to samé je tu varianta číslo dvě - Připravíte si burger dle základního receptu. Když začnete opékat burger z druhé strany, přidejte k němu na pánev i pět plátků slaniny a na maso položte dva plátky sýra – nejlépe tučnější, aby se snadněji roztekl. Do opečené housky, pomazané z vnitřních stran majonézou vložte burger se sýrem, přidejte slaninu, přiklopte a servírujte s oblohou.

Na burgery je ideální hovězí zadní, má hodně vazivových částí, které udělají burger vláčným, lze použít i maso kuřecí, ale budete s ním mít na plotně honičku. Kvůli nedostatečnému množství tuku a vaziva vám pomleté nebude tak dobře držet pohromadě. Většinou se používá pouze hovězí maso, ale lze využít i vepřovou plec. Ryby, telecí, skopové a zvěřinu se moc nedoporučují.

Na vejce a mouku zapomeňte, chcete přece burger, ne karbanátek.

Smacznego, tedy vlastně - dobrou chuť.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Burger inenaso 20. 10. 2012 - 15:37
RE: Burger amelie00 20. 10. 2012 - 19:11
RE(2x): Burger valach-ostrawski 20. 10. 2012 - 19:14