Jaksyk se nědařy psať

12. duben 2007 | 01.42 |

Fčilek je už pomaly jaro, take fajne těple dni přychoďa, roboty okolo chalupy a aji na cyzych zahradach je jak cyp, tuž němam pomaly ani času, že bych napsal cosyk užitečneho, nebo paru postřehuv do občasnika. Chtěl sem, že nafotim cosyk zajimaveho, ale jaksyk mi něfachči moc dobře foťak. Esy je zasrany objektiv, či co, fotki su přesvjetlene a bila rozmazana. Je tež možne, bo už mi před štvrťrokem se skončila zaruka, že foťak je v prdeli, jak Baťa z dřevakami. No opucuju ho, uvidim.

Chtěl sem, že vyfotim rosničku. Řve mi to na zahradě jak krava, ale němožu ju najsť, bo je to mala zelena žabka. Tuž budu pořadať jakesyk ty "lovy beze zbrani" a třeba se podařy. Neska kocurek lapnul myšku, a fšecy se na něho zesypali. Vrčel na fšeckych jak pes. Vjeděli stě, ža aji kocur se chrani žradlo přec cyzymi? Tuž nělžu, jak pes na nich byl na fšeckich. Ale stejnak mu bracha tu jeho myšku čornul. Na žadneho se něda spolihať, žadnemu neni možne vjeřyť. Najmeň brachovi.

Kfitně mi broskva, vypada to fajně. Ma haldu takich ružovych kfitek. Mam cosyk nafocene, ale nělubi mi se to. Oprubuju to nanovo, uvidime. Jak to budě stejnakove, tuž v přyštich dňach se tudyk podivatě na to, co už mam f počitaču. No a esyk stě se něvysrali na postřyki a zrobili stě nejmeň tych dvuch, o kerych sem tu pravjel, tuž letos něbudětě vjedět, co je to kadeřavost.

Narodili se fčera novi kralici, su aj strakati a aji jednobarevni. Je to fuk, bo na taliřu to nakoněc stejnak žaden něuvidi. V tym tydňu by jich ale mjelo eště přybyť, bo tak ze dvje, možna ze třy samice su na rosypani. Budět třeba nachistať nove kotce, odstaviť tych, co už jim fčilek je štyry-pjet tydňu a dať samice ku samcovi.

Buděme zase sadiť kobzolki, na letošek něplanuju přejeť traktorem přes převracene brany tajak loni, bo taka blbosť stoji dosť korun. Už sem viděl, že keřysyk susedi maju kobzole v zemi. Tuž čemu ni, ale na co tak skoro? Stači po Jiřykovi, no ni? Bo inač se budu museť zbirať už kajsyk v srpnu. A to je skoro, bo ve sklepach je ešče těplo a kobzole budu plesnive.

Kupil sem se se na letošek pstruhove papiry a f ponděli mame svatek. Budě Zahajeni. Pošleham z povinnosti vodu pod mostem přes Ostravicu, nebo možna aj zajedu kajsyk? Ešče něvim. F každym přypadku musym se podivať na to, co mi zbylo ze zasob blinkru, jake mam ešče špunty, kaj sem poschovaval hački, olufka, muški a podobne hlupoty. Loni sem se na to vysral a popravdě chybjelo mi to. Jak mam papiry a něidu ku vodě, tuž mje to tolik něnasere, jak papiry němam a chcu zajit.

Podivam se, co nafotim, bo pomaly se tu z teho stava fotoblog. Tuž dejtě vjeděť, gdyž se vam fotki něbudu lubiť. Do komentařu, ja? Dikes.
Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jaksyk se nědařy psať ivana* 12. 04. 2007 - 03:01
RE(2x): Jaksyk se nědařy psať valach ostravski 12. 04. 2007 - 08:16
RE: Jaksyk se nědařy psať emtÉ 12. 04. 2007 - 19:57