A přece se točí!

12. prosinec 2011 | 00.50 |

No ano. Trocha jásotu niíkdy neuškodí a tak trochu jásám. Já sám jásám. Hujaja, mecheche a tak. Proč? Jelikož pročež pakliže a poněvadž jsem rozhýbal obě motorové pily. Ještě nevím, jestli Stihlka startuje, ale to zjistím brzy. Vlastně už za pár hodin, bo fčilek už se mi do teho něchce, bo je pomaly jedna hodina nad ranem.

Nesnáším "ekologické" prostředky ať už je pod tím myšleno cokoli. Ekologický je pro mne synonymem pro zbytečný, drahý a neúčinný. Už jsem tak před časem někde na blogu znectil ekologické vodou ředitelné nátěrové hmoty (prostě syntetika je syntetika a olej je olej), ekologické postřiky - není nad chemii a protože ji Uhnije zatrhla, je po žížalkách a teď přišly na řadu oleje na mazání řetězů motorových pil.

Když to člověk nevypustí a pilu nevyčistí, stane se mu po čase to, co se stalo mně. "Mazivo" zatuhlo, zdegradovalo a pily se ani nehly. Leč přišel ke slovu prostředek neekologický (potíral jsem si to péro brzdovou kapalinou a čekal až se uvolní), zbavil mě problémů s prostředky ekologickými a ač tancem dervišovým při pokusech s rozběháním stroječků roztrhl jsem si kromě kalhot místy i kůži na prstech, po jeho použití pily opět co Halík? Se točí, kurwa.

A tak už zase skáču přes kaluže. Totiž ne, chtěl jsem říct, že zase můžu tiše řezat dřevo na topení...

P.S. Menší věci (desky, trámky, latě a kulatina) se dají řezat takhle:

P1030352

Ale kmeny stromů, nebo oddělování větví pokosovou pilou lze realizovat jen stěží. Na to fakt je třeba něco trochu úplně jiného.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: A přece se točí! apok@lypsÍk 12. 12. 2011 - 22:42
RE(2x): A přece se točí! valach-ostrawski 12. 12. 2011 - 23:43