Sociální inženýři EU běžte už do prdele!

30. srpen 2011 | 09.15 |

Opravdu si nemohu postavit boudu, na kterou bych měl prostředky, protože mi do toho žvaní stát, který mne prý "ochraňuje" přede mnou samým.

Proč by mi do bydlení měli žvanit hasiči, hygiena... co státu uznám bude, když mi odmítne léčení až na mne ta bouda spadne. Ale pokud mi stát hodlá z jakéhokoli důvodu klást překážky v uplatnění mého práva na střechu nad hlavou tím, že mi znemožňuje pořídit si střechu přiměřenou mým možnostem, a namísto chýše ze slámy a drnů mne nutí do zatepleného baráku za čtyři miliony - prosím, ale ať mi rozdíl mezi padesáti tisíci za mou boudu a čtyřmi miliony za vnucený "komfort" poskytne grátis...

Problém je v tom, že si hrajeme na mnohem bohatší a výkonnější než ve skutečnosti jsme. Někde v Latinské Americe nebo v Africe bude míň bezdomovců než v Čechách, protože tam se nikdo nikoho nemusí ptát, jestli si může postavit obydlí z vlnitého plechu nebo suché trávy a bláta. Tady je "přepředpisováno" a levně se bydlet, při všech zákonných požadavcích, prostě nedá.

Pokud by něco takového chtěli zavést někde v Burundi a zbourali bydlení každému, kdo by nevyhověl evropským předpisům, byl by tam, až na pár bohatců, samý bezdomovec. My si tu namlouváme, že každý, kdo žije v Evropě, má automaticky "nárok" na jakousi "evropskou životní úroveň". Což je blbost jako dům!
 

Zpět na hlavní stranu blogu