To koukáte, co jsem měl dnes k obědu.

15. červen 2011 | 22.33 |

Inspirován Horstem z teleshoppingu, dovolil jsem si to, co jsem viděl u něj připravovat v rámci prezentace jakési zelenobílé pánve, posunout směrem k dokonalosti. Už třeba proto, že já neprezentuju pánev, ale předvádím, jak jsem skvělý kuchař.  No dobře, skvělý třeba ne, ale rozhodně dost dobrý na to, aby se u mě nehladovělo a hlady neumíralo. Tak jdeme na to, uděláme si:

Valachovy pečené plněné papriky


Cirka kilo mletého vepřového, půl paličky (evropského) česneku, českého stačí dva-tři stroužky, pokud máte čínský, přidávejte, dokud ho v mase neucítíte - to je česnek bez chuti a vůně. Dále jedna menší cibule, jeden varný sáček rýže, sůl, pepř. Čtyři červené nebo žluté papriky (nebo dvě a dvě, výsledek je pak barevnější) - čím větší, tím lépe - jedna dobrá klobáska, čtyři malá a tři velká vejce, jeden rajský protlak, čtyři rajčata, kostka bujónu (nebo dvě).

Uvaříme čtyři malá a dvě velká vejce natvrdo, necháme vychladnout, oloupeme.
Uvaříme rýži ve varném sáčku, necháme vychladout.
Papriky umyjene a zbavíme jádřince - NEkrájíme, musí zůstat vcelku.
Klobásku rozkrojíme příčně napůl a podélně na čtvrtky.
Cibuli nasekáme nadrobno.
Česnek nasekáme nadrobno, nebo prolisujeme.

Masovou směs k plnění připravíme tak, že smícháme mleté maso s rýží, přidáme lisovaný nebo nadrobno nakrájený česnek, nadrobno nakrájenou cibuli, rozklepneme dovnitř jedno velké syrové vejce a (ručně) vytvoříme směs. Ochutíme solí, případně pepřem, necháme chvilku odležet.

Takto vytvořenou směs plníme do paprik a přidáme ke směsi jednak jedno malé vařené vejce a druhak kousek klobásky. Případné mezery doplníme masovou směsí tak, aby paprika byla zcela kompletně uzavřena.
Zhotovené papriky položíme špičkou dolů do pečící mísy, zalijeme směsí rajského protlaku a vody a pečeme při 170°C aspoň hodinu.

Po hodině vytáhneme papriky, a do směsi protlaku, vody a výpečku přidáme asi 6-8 dl vody - podle toho, kolik chceme mít omáčky, kostku (nebo dvě) bujónu, na malé kousky nakrájená rajčata, pokud zbyla náplň do paprik, můžeme z ní vytvořit masové kuličky a přidat je tam. Asi deset minut to všechno povaříme, ale teď už na sporáku v přiměřeně velkém kastrůlku. Na závěr zahustíme omáčku buď ve vodě rozmíchanou moukou, nebo ve vodě rozmíchaným bramborovým škrobem. Přidáme nadrobno nasekaná dvě velká vařená vejce a vratíme tam ty plněné papriky prohřát.

Jako přílohu použijeme nejlépe kynutý knedlík - já neměl, uvařili jsme si s dcerkou nudle. Tedy kolínka. Uvařila dcera. To už se mi nechtělo. Použít se dá i rýže, ale protože jsme ji měli v masové směsi, tuto přílohu jsme zavrhli.

Takže pokud jste vařili se mnou a já se vyjádřil dost srozumitelně, mohlo by to na vašem talíři vypadat třeba i nějak takto:

Oběd

No a když to nevyšlo, tak za stálého míchání podáváme psovi.
Dobrou chuť.

P.S. Víc fotek jsem nedělal, až při servírování mě napadlo, že bych se s vámi mohl virtuálně podělit o svůj oběd.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: To koukáte, co jsem měl dnes k obědu. furie®blbne.cz 16. 06. 2011 - 01:28
RE: To koukáte, co jsem měl dnes k obědu. tales 16. 06. 2011 - 10:32
RE: To koukáte, co jsem měl dnes k obědu. lentilka®sdeluje.cz 16. 06. 2011 - 11:10