Koťata a noťas

26. listopad 2010 | 00.50 |

Není třeba kočky kastrovat, postupně se "ztratí" tak jako tak. Jako třeba ta letošní první koťata.

Ano, už i Zrzeček to má za sebou. Několik dní nechodil k jídlu a pak jsme ho našli u dolních vrat dolní zahrady, hned vedle cesty. Jestli mu byla osudná jeho vášeň pro teplo motoru, nebo jestli šlo o výsledek adrenalinového sportu, to už se nedovím, i když svůj názor na to samozřejmě mám. Ale zase.. Byla to jeho volba, nikdo mu neporoučel. Škoda ho, byl to moc milý, mazlivý kocourek vděčný za každé pohlazení a za každou trošku pozornosti.

Tato záležitost samozřejmě poněkud změnila situaci s druhými koťaty. Vlastně měl z nich doma zůstat jen Tarzánek, společně se Zrzečkem by tvořili docela zajímavou dvojku, ale protože Zrzeček už není, rozhodl jsem, že Simba zůstane doma. Důvodů mám k tomu rozhodnutí povícero, ale hlavní a oficiální důvod je ten, že si hodlám znovu užít kočičí bratry. Malá barevná mimozemšťan Zmetek-Samantha je ve službě, má vyjednánu pozici kočky domovní, domácího mazlíčka a rozmazlované společnice, bráškové zůstanou spolu. Je zajímavé sledovat kocourky, kterak spolupracují.

Aha, já to neřekl. Koťata jsme úspěšně dotáhli do věku deseti týdnů. Jsou čistotná, relativně slušně vychovaná - chodí na bedýnku a cokoli nepřivařeného, nebo nepřibitého dokážou roztahat jen málo. Mám k nim dost zvláštní vztah, nebo možná koťata ke mně. Pořád mě považují za mámu - jsem zvědavý, kdy to odezní - ale asi stejně budu mít právě k těmto koťatům trochu silnější vztah, než mám ke kočkám obvykle. A jsem zvědav, jak se to vystříbří, je možné, že tohle budou kocouři, co je budu moci brát na ryby. Uvidíme, vše je ještě daleko, jaro přijde až za necelé čtyři měsíce.

Další uzavřená věc jsou moje HDD. Pohodlně a bezbolestně jsem naklonoval systémový disk, oba disky jsem v notebooku vyměnil a pak ještě jednou, protože jsem logicky uvažoval nesprávně (že by to skládala holka?), když jsem ten hůře dostupný považoval za "jedničku". Ne, byl to disk-2. Ano, mám noťas na dva pevné disky a ten, který bych já používal jako záložní na data a občas vyměňoval jde demontovat složitěji, než disk systémový. Ale možná je to tak správně, já do toho nevidím, nejsem ničím víc, než BFU-Běžný Franta Uživatel.

Narval jsem tam dvě dvaapůlcoulová pětisetgigová WéDéčka (Western Digital) Scorpio Black, co točí 7200 otáček. Subjektivně se zrychlil počítač, nabíhá systém asi za polovinu času, co předtím a jsou tichoulinká... Nebo možná akvarijní kompresor dělá větší hluk, takže je přes něj neslyším. V každém případě došlo ke zlepšení a tak chválím. A doporučuji.

A doporučuji i Acronis True Image, díky jehož trial verzi jsem disk úspěčně naklonoval. Asi si ten prográmek koupím...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Koťata a noťas hospodynka 26. 11. 2010 - 08:17