Konečně rozhodnutí

7. září 2009 | 19.36 |

Přestalo mě bavit platit bance za to, že jí svěřuju svoje těžce vydělané peníze.

Zkusmo jsem si cirka před rokem založil běžný účet u Fio - s platební kartou a Internetbankingem, schválně co to žere a kolik to má noh´; prostě jsem si chtěl ověřit jak asi budou řešeny moje potřeby a co za to zaplatím. Dlouhá-dlouhá léta (od 1994) jsem měl účet u IPB Poštovní spořitelny - leč od doby, co tam socialisti poslali to komando ozbrojenců to začalo být bídné a trpné. Poplatky stále vyšší, "každou chvíli" nějaké nevyžádané služby, které si člověk neobjednal, leč musel je zaplatit, párkrát zablokovaný účet, aniž bych to mohl nějak ovlivnit. Poslední kapkou byla platba za kartu, kterou jsem si neobjednal a jejíž vyreklamování by bylo dražší, než poplatek, který mi strhli.

Parádním číslem ČSOB - Poštovní spořitelny bylo, když mi oznámila, samozřejmě za poplatek, že nemůže provést příkaz k úhradě z mého účtu. Co je na tom divného? Ten příkaz k úhradě jsem nepodal já a nikdy jsem ho neviděl, zmýlila se účetní firmy, které jsem fakturoval práci, a napsala moje číslo konta do rubriky "z účtu" místo do rubriky "na účet". A opět reklamace tohoto postupu by byla dražší, než stržené poplatky. Inu žijeme v České republice - chtít solidní jednání po bankeřích je nejspíš z oblasti sci-fi. Tahle se vydělávají peníze...

Přestal jsem to řešit - nechal jsem účet ještě asi rok-a-něco "běžet", aniž bych ho využíval; tady bylo nejlépe vidět, jak se peníze z účtu samovolně ztrácejí - strhnout pět korun za připsání úroku ve výši jedenácti haléřů, tak tomu říkám kšeft. Běžet jsem ho nechal jednak z pohodlnosti a jednak proto, že mohly ještě z hluboké minulosti, vlastně ještě z minulého století, dobíhat nějaké platby-provize a já nějak nejsem z těch, kdo by odmítali peníze. Ovšem je to zvláštní pocit - necháte konto ležet bez povšimnutí a když ho nezrušíte, po nějakém čase na vás přijde exekutor, protože se stáváte dlužníkem. A v tomto státě ze stokoruny lze velmi jednoduše udělat miliónový dluh, načež exekuce jest nevyhnutelná. Myslím že něco je špatně.

Ale zpět. Účet u ČSOB Poštovní spořitelny je konečně zrušen, účet u Fio mi pro příchozí a odchozí platby a tu a tam nějaký výběr z bankomatu naprosto dostačuje a nikdy nemám tolik peněz, aby mi vadilo, že na běžném účtu nestojí úrok prakticky za řeč. Obrovskou úsporou oproti minulému stavu a to v řádu desetikorun až stokorun je skutečnost, že jsem se zbavil poplatků za kde-co. A že jde o družstevní záložnu? A co má být? Moje peníze jsou "pojštěny" stejně, jako v jakékoli bance. Jen mě to nestojí prakticky nic. A když se to tak vezme, v životě jsem přišel i o víc.

Doporučuji...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Konečně rozhodnutí lentilka.sblog 08. 09. 2009 - 08:04
RE: Konečně rozhodnutí hospodynka 09. 09. 2009 - 16:57
RE(2x): Konečně rozhodnutí valach* 09. 09. 2009 - 18:09
RE(3x): Konečně rozhodnutí valach* 09. 09. 2009 - 18:10
RE(4x): Konečně rozhodnutí lentilka.sblog 10. 09. 2009 - 14:52
RE: Konečně rozhodnutí markisha®blbne.cz 13. 09. 2009 - 13:47