Vymývání mozku - zasloužím si to nejlepší

2. duben 2009 | 21.50 |

Zasloužím si to nejlepší a právě teď to přijímám...

Jestli chcete, aby se to splnilo, pak NEVĚŘTE ŽÁDNÉMU Z NÁSLEDUJÍCÍCH TVRZENÍ:


Peníze jsou špinavé.
Peníze jsou zlo.
Jsem chudá, ale čistá/dobrá/hodná/poctivá.
Bohatí jsou zloději.
Nechci být stejný snob, jako ti, co mají peníze.
Nikdy neseženu dobrou práci.
Nikdy nemohu vydělat peníze.
Peníze se rychleji utrácejí, než vydělávají.
Jsem samé dluhy.
Chudí se nikdy nevyhrabou z bídy.
Mí rodiče byli chudí, chudá budu i já.
Umělci musejí strádat.
Peníze mají jen podvodníci.
Jsem vždycky poslední v řadě.
Ale já si nemohu říci TOLIK.
To si nezasloužím.
Nejsem dost dobrá na to, abych hodně vydělávala.
Nikomu neříkej, kolik mám v bance.
Nikdy si nepůjčuj peníze.
Ušetřená koruna je vydělaná koruna.
Šetři pro strýčka Příhodu.
Krize může přijít každým okamžikem.
Nesnesu, aby druzí měli víc, než já.
Peníze se vydělávají jen těžkou prací.

Čemu z toho věříte? Skutečně si myslíte, že vám podobná přesvědčení pomůžou k bohatství?

Je to staré, omezené myšlení. Možná takový názor panoval u vás doma, protože "rodinná" přesvědčení s vámi zůstávají, dokud se jich VĚDOMĚ nezbavíte.. A ať už ta přesvědčení přišla odkudkoli, jestliže chcete prosperovat, musíte se jich zbavit.
Bohatství začíná tehdy, když máte sami ze sebe dobrý pocit. Je to svoboda dělat si co chceme a kdy chceme. PODSTATA BOHATSTVÍ NESPOČÍVÁ V PENĚZÍCH, ALE VE STAVU NAŠÍ MYSLI. Bohatství nebo chudoba jsou vnějším výrazem našich myšlenek.

Nechceme-li přistoupit na to, že si zasloužíme, aby se nám dobře dařilo, pak bohatství odmítneme, i když nám padne přímo do náruče.
Vše, na co se soustředíme, se ZINTENZÍVŇUJE A ROSTE, proto příliš nepřemýšlejte o účtech. Jestliže se soustředíme na nedostatek a dluhy, budeme vytvářet další.
Vesmír je nevyčerpatelný. Uvědomte si to. Počítejte hvězdy, zrnka písku na dlani nebo listy na stromě. Kapky deště na okenní tabulce, jadérka v rajském jablku. Každé z nich je schopno zrodit další plody.

Tím jediným, co mne skutečně omezuje, je moje víra v tato omezení a v nedostatek. Co omezuje vás?
Chcete mít peníze jen proto, abyste mohli pomáhat druhým? V TOM PŘÍPADĚ SE POVAŽUJETE ZA BEZCENNÉ.
Neodmítejte bohatství. POZVE-LI VÁS PŘÍTEL NA OBĚD NEBO NA VEČEŘI, S POTĚŠENÍM NABÍDKU PŘIJMĚTE. Nemějte pocit, že s lidmi jenom "obchodujete". Když dostanete dárek, vděčně jej vezměte. Když vám k ničemu není, dejte jej někomu dalšímu. Nechejte věci plynout dál. Usmívejte se a poděkujte. Dáváte tak Vesmíru najevo, že jste připraveni přijímat vše, co vám bude sloužit k dobru.


Udělejte místo novému

Vykliďte ledničku, zbavte se všech zbytků.

Vykliďte skříně a zbavte se všeho, co jste za uplynulý půlrok nepoužili. Věcí, které jste nepoužili rok, se zbavte za každou cenu. Prodejte je, vyměňte, darujte, spalte - cokoli.
Mít přeplněné skříně znamená mít taky přeplněnou mysl. Při vyklízení šatníku si říkejte: "Uklízím v zásuvkách své mysli." Vesmír miluje symbolická gesta.


NEJSNÁZE ZE VŠEHO SE ZÍSKÁVAJÍ PENÍZE!!!

Jak reagujete na toto tvrzení? Věříte mu? Rozčiluje vás? Je vám lhostejné? Máte chuť praštit do monitoru nebo do mě? VÝBORNĚ! Pak jsem se přímo dotkl vaší nechuti slyšet pravdu...
To je oblast, na které je třeba pracovat. Je načase, abyste přistoupili na možnost, že k vám skutečně plynou peníze a dobro.


Mějte rádi své účty.

Přestaňte si dělat starosti se svou finanční situací. Je čas zbavit se odporu k účtům. Účty nejsou trest, kterému je radno se vyhnout. Účty dokazují, že jsme schopni platit. Naši věřitelé předpokládají, že jsme solventní a proto nám poskytli službu, nebo výrobek předem. Jestliže platíme s nechutí, peníze k nám budou jen těžko hledat cestu. Platíme-li s láskou a radostí, dáváme průchod hojnosti. (Pozn. Přiznávám, že tady mám hodně velké rezervy.) Zacházejte s penězi jako s někým milým a blízkým a ne jako s čímsi, co zmačkáte a strčíte do kapsy.

Vaší jistotou není zaměstnání nebo bankovní účet, ani vaše investice, nebo manžel či rodiče. Vaše jistota spočívá ve schopnosti napojit se na Vesmírnou sílu - která je stvořitelem všeho. Vesmír je neomezeně štědrý a bohatý a vy máte od narození právo dostat, co potřebujete, pokud se ovšem nerozhodnete věřit opaku.


Radujte se ze štěstí druhých

Nebraňte se vlastnímu úspěchu a zbavte se odporu nebo závisti vůči tomu, kdo má víc, než vy. Nekritizujte ho za to, jak se rozhodl utratit své peníze. Nic vám po tom není.
Každého řídí zákon vlastního vědomí. Pečujte o vlastní myšlenky. Mějte radost ze štěstí druhých a uvědomte si, že je ho dost pro všechny.
Existuje zákon nabídky a poptávky. Nabídka přichází první... Peníze si vždy najdou cestu tam, kde jsou potřeba. I ta nejchudší rodina dokáže téměř vždy dát dohromady dost peněz, aby mohla zaplatit například křtiny.


Vizualizace - oceán hojnosti

Naše vědomí dostatku není závislé na penězích. Naopak: množství peněz, které k nám přichází, odpovídá tomu, jak si představujeme dostatek. Záleží jen na tom, jaké množství jsme si schopni představit. Čím větší, s tím větším se setkáme.
Představte si sami sebe na břehu moře: díváte se na hladinu a víte, že to nesmírné množství je vám dostupné. Podívejte se na své ruce - jakou "odměrku" drží? Lžičku? Náprstek? Sklenici? Džbán? Kbelík? Vaničku? Nebo jste na tento oceán hojnosti přímo napojeni? Rozhlédněte se. Všeho je dost pro všechny bez ohledu na to, jakou nádobu kdo drží. Nikoho nemůžeme okrást, nikdo nemůže okrást nás. A v žádném případě oceán nevysušíme. Tou nádobou je naše vědomí, které lze kdykoli rozšířit. Cvičte si tuto představu často, abyste získali vědomí expanze a nevyčerpatelné zásoby.


Rozevři svou náruč
Alespoň jednou denně si sedněte s rozpaženýma rukama a říkejte si: "Jsem otevřený/otevřená a ochotný/ochotná přijmout veškeré dobro a hojnost Vesmíru." Získáte tak vědomí expanze.
Vesmír nám může dodat jen to, co máme ve svém vědomí. A to, co tam máme, můžeme kdykoli obohatit!
Nestačí, že máte prostě víc peněz. Chtějte si je užít! Dopřáváte si za své peníze něco příjemného? A jestliže to neděláte, pak PROČ? Část svých příjmů přece můžete utratit za potěšení. Užili jste si v poslední době nějak za své peníze? A proč ne? Jaké staré přesvědčení vás brzdí? Zbavte se ho!

Existuje nekonečný počet cest. Musíme se jim otevřít. Musíme vědomě přijmout, že "zásilka" může přijít kdykoli a odkudkoli. Když pak na ulici najdeme drobnou minci, tomuto zdroji poděkujme. Nové zdroje, byť i malé, se začínají otevírat.
Jsem otevřený/otevřená a přístupný/přístupná novým zdrojům příjmu.
Přijímám vše dobré z očekávaných i neočekávaných zdrojů.
Jsem neomezená bytost neomezeně přijímající z neomezeného zdroje.Poznejte bohatství

Začněte ve všem rozpoznávat bohatství a mějte z něj radost.
Nechceme si přivlastňovat cizí dobro. Stojíme o vlastní.
A přesto ve skutečnosti nic nevlastníme. Pouze po určitý čas užíváte určitý majetek, dokud nepřejde do dalších rukou. Někdy zůstane v rodině po několik generací, nakonec však vždy změní majitele. Život má svůj přirozený rytmus. Věci přicházejí a odcházejí. Věřte, že když něco odchází, je to proto, aby se uvolnilo místo něčemu novému a lepšímu.


Přijímejte projevy uznání

Lidé touží po bohatství, a přesto neumějí přijmout projevy uznání a ocenění.
Uznání je dar. Obohacuje nás. Učte se jej vděčně přijímat. Ještě lepší je projev uznání přijmout a oplatit, takže se dárce cítí, jako by byl sám obdarován. Je to způsob, jak udržovat v pohybu příliv dobra. Vždycky říkám, že skromnost je blbost - nebuďte zbytečně skromní, nehledejte nedostatky na tom, co jste udělali, když vás za to, co jste udělali někdo ocení. Nebagatelizujte svoji práci, svůj výkon.
Mějte radost z toho, že jste tak bohatí, že se každé ráno můžete probudit a prožít nový den. Buďte rádi, že žijete, že jsi zdraví, že máte přátele, že tvoříte, že jste živoucím příkladem radosti ze života. Žijte a uvědomujte si toho co nejvíc. Radujte se ze svého procesu přeměny.

Tato část Vymývání mozku je poslední v řadě. Děkuji vám, že jste mě na cestě doprovázeli.
Bylo mi velikou ctí a nesmírným potěšením.
Hodně zdaru.
 

Zpět na hlavní stranu blogu