Vymývání mozku - má práce mne hluboce uspokojuje

18. březen 2009 | 18.10 |

"Má práce mne hluboce uspokojuje..."

Chcete, aby to platilo i pro vás? Chcete to určitě? Pokud to neplatí, možná se omezujete na některou z následujících myšlenek:

Nenávidím svoji práci.
Nesnáším svého nadřízeného.
Mám malý plat.
S mou prací není nikdo spokojený.
Nevycházím s kolegy.
Nevím, co vlastně chci dělat.

To všechno je negativní, obranné myšlení. Tím se situace nezlepší.
Pokud nás naše práce nezajímá, jestliže chceme dělat něco jiného, máme v práci problémy, je nejlépe se s tím vypořádáš takto:
Rozloučíme se láskyplně se svou současnou prací a uvědomíme si, že to je jen další krok na naší cestě k úspěchu. Do stávající situace jsme se dostali díky svým myšlenkovým návykům. Pokud s námi druzí nezacházejí podle našich představ, pak takové jednání přivolává do našeho vědomí určitý mentální návyk. Proto se v duchu zamysleme nad svou současnou (nebo předchozí) prací a s láskou se rozlučme se vším, co s ní souvisí (nebo souviselo).


Pozitivní tvrzení a naše práce

Jsem zcela otevřený/otevřená a ochotný/ochotná přijmout nové místo, ve kterém využívám svůj talent a schopnosti a v němž se projevuji tvůrčím způsobem, který mne uspokojuje. Pracuji v krásné čtvrti, pro lidi a s lidmi, které mám rád(a) a kteří mají rádi mne a respektují mne. Mám skvělý plat.
Pokud nám některý z kolegů vadí, požehnáme mu, kdykoli si na něj vzpomeneš. V každém jsou skryty určité vlastnosti. KAŽDÝ SE MŮŽE STÁT ZTĚLESNĚNÍM DOBRA NEBO ZLA. Pokud je osoba, která nám vadí, kritická, říkejme si, že je laskavá a shovívavá. Chovají-li se k nám nepříjemně, říkejme si, že je s nimi legrace. Jsou-li krutí, říkejme si, že jsou jemní a soucitní. Budeme-li si všímat jen pozitivních vlastností, budou nám je projevovat bez ohledu na to, jací budou k ostatním.

Máme-li svou práci rádi,, ale domníváme se, že za ni dostáváme málo zaplaceno, pak s láskou žehnejme platu, který máme. Vyjádření vděku za to, co už máme nám umožňuje růst. Přesvědčujeme se, že právě nyní otevíráme své vědomí většímu bohatství a že součástí právě tohoto bohatství je i naše vyšší odměna za práci. přesvědčuj se, že si zasloužíš více peněz, protože jsi pro firmu přínosem a protože se firma s Tebou chce podělit o svůj zisk. Vždy se snaž dělat co nejvíc a co nejlépe: Vesmír se tak dozví, že jsme připraveni jít dále a výše.
Naše vědomí nás dostalo tam, kde právě jsme. Buď nás tam bude držet, nebo nás pozvedne výš.

Záleží jen na nás samotných.
 

Zpět na hlavní stranu blogu