A je tu zas

8. únor 2009 | 23.10 |

Stále ještě nám paní Zima ukazuje svoji sílu a proč vlastně ne? Vždyť je teprve první dekáda měsíce února. V souvislosti s tímto měsícem mne napadají různé asociace, vlastně si asi dost odzdechnu, až to bude za námi. Ale o tom jsem psát nechtěl. Ještě včera byl nádherný předjarní den s teplotami okolo osmnácti stupňů ale už večer mi to kleslo a nic nebylo. Z nádherného jarního dne se stal krásně deštivý, chladný zimní den. Do večera nasněžilo nějakých dvanáct centimetrů - jen tak odbočím, víte, co má chlap společného se sněhem? Nikdy nevíte kdy přijde, kolik bude centimetrů a jak dlouho vydrží...

Ale zpět. Do večera nasněžilo nějakých dvanáct centimetrů těžkého mokrého sněhu - energetici a řidiči jsou radostí bez sebe. Já jsem si trošku zaklouzal s Kangošem na cestách, protože bylo dneska Milady a ačkoli máma tvrdí, že svátek nemá, že ten mívala v listopadu (nebo v prosinci?), tak prostě každý rok vezmu něco s sebou a jdu si jen tak nezávazně s ní poklábosit. Málem jsem se nedostal zpátky domů, protože to fakt mělo dneska tendence fest klouzat, auto jelo rovně, nebo prostě kamkoli a tak. Užil jsem si to nádherně a jsem docela rád, že jsem sjel a vyjel všechny kopečky "bez ztráty desítky".

Měli jsme tak dnes počasí, kterému s oblibou říkám, že je venku "hospodno a postelno". Do hospody daleko a do zimy se nechce. (Alkohol piju jen občas a raději kvalitní, neb již mám propálený kotel, rezavé trubky a stržený manometr a musím být opatrný - proto třeba například vyjetý olej a fridex už prostě nepiju. Nemusím.) Lepší bude zůstat v posteli - je to jediné místo v domě, kde je jakž-takž teplo. Nebo se tam rychle zas vrátit.

Venku zima, sníh, tak po dvou dnech zase zatopím v kotli a budu trochu relaxovat. Naleju si po prst do skleničky Jeníka Chodce nebo možná Čtyři růže a zaposlouchám se do skladeb, jako ta, co si můžete pustit v podcastingu. Ano přiznávám, je pro starší a pokročilé - mlaďochům to asi nic neřekne, ale já tuhle hudbu rád.

Tak kdo máš zájem usedniž pohodlně vedle mne do křesla u krbu, nalej si a pozvedniž skleničku, přivoň a vychutnej chuť a vůni sudu ve kterém zrál ten nápoj bohů, vnímej, kterak praská dříví, pozoruj plameny, zaposlouchej se do tiché hudby a můžeš třeba i trochu snít o modrých sametových šatech, které nosila Ona...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: A je tu zas kobliha 09. 02. 2009 - 07:04
RE: A je tu zas hablina 09. 02. 2009 - 08:09
RE(2x): A je tu zas hablina 09. 02. 2009 - 08:10
RE(3x): A je tu zas valach ostravski 09. 02. 2009 - 09:13
RE: A je tu zas james003 09. 02. 2009 - 09:52
RE: A je tu zas sargo 10. 02. 2009 - 18:52