Záhadná věta

3. únor 2009 | 07.37 |

Americký astronaut Neil Armstrong, který stanul jako první člověk na povrchu Měsíce, zde nepronesl jen svůj legendární výrok o "malém kroku pro člověka a obrovském skoku pro lidstvo", ale (pomineme-li běžnou komunikaci s jeho druhy a řídícím střediskem v texaském Houstonu) před tím, než se vrátil zpět do modulu Apolla 11, řekl záhadnou větu, o jejímž významu se přela celá generace jeho krajanů. Před opuštěním měsíčního povrchu se totiž ještě zadíval na vzdálenou Zemi a z jeho úst zaznělo:
"Good luck, Mr. Gorsky!” ("Hodně štěstí, pane Gorsky!")

Mnoho lidí z agentury NASA se domnívalo, že větička byla adresována jakémusi ruskému kosmonautickému rivalovi, jenže po prozkoumání všech jmen v sovětském (i americkém) vesmírném programu bylo zjištěno, že se v nich žádný kosmonaut tohoto jména nevyskytuje, a ani nikdy nevyskytoval. Proto byla při nejrůznějších příležitostech po dlouhá léta Armstrongovi kladena otázka, co vlastně svým nevysvětleným a nevysvětlitelným pozdravem mínil. Armstrong se však namísto odpovědi vždy jen tajemně usmál.

5. června 1995 ve městě Tampa Bay na Floridě opět přednesl Armstrongovi tuto, tehdy již 26 let starou, otázku jakýsi reportér a astronaut konečně odpověděl. V té době již byl skutečný pan Gorsky po smrti a Armstrong mu již pravdou ublížit nemohl.

Malý Neil hrál kdysi jako kluk se svým kamarádem na dvoře jejich domku baseball. Jeho přítel tehdy odpálil míček a ten přistál na zahradě jejich sousedů, manželů Gorských, přímo pod okny jejich ložnice. Neil pro něj doběhl a když se pro míček skláněl, zaslechl paní Gorskou, která křičela na svého manžela:
"Orální sex!? Ty chceš orální sex!?! To by musel chodit sousedovic kluk po Měsíci, abys dostal orální sex!!!”
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Záhadná věta james003 03. 02. 2009 - 08:12
RE: Záhadná věta cybermagefroll 03. 02. 2009 - 08:42
RE: Záhadná věta divokepaze* 03. 02. 2009 - 09:05
RE: Záhadná věta davidhavel 03. 02. 2009 - 16:09