Akvaburza Ostrava

12. únor 2011 | 23.45 |

No jo. Byl jsem tam. Jsem pravidelným, nebo téměř pravidelným - protože letošní lednovou jsem vynechal - návštěvníkem a stále mě překvapuje bohatost sortimentu. V sobotu pro akvaristy, v neděli pro teraristy. Paráda, člověk se kolikrát nestačí divit, co všechno se dneska dá pořídit.

Před mnoha a mnoha lety, když jsem se aktivně zabýval akvaristikou, dnešní možnosti nejenže nebyly, ale nebyly k dispozici, nebo jen velmi vzácně a za vysokou cenu, ryby, co jsou dneska běžně na trhu. Z ostravské akvaburzy jsem docela nadšený, a to tam jezdím až někdy před koncem, kdy už jsou akvária poloprázdná. Moji "skalní" čtenáři vědí, že dávám dohromady dvě čtyřstovky - tedy dvě čtyřistalitová akvária a kromě jiného se tak trochu rozhlížím jak a čím je zařídit.

Vlastně prvotní záměr je jedno akvárko jako Jižní Amerika - povodí Amazonky, nějak podobně jako je/bylo vidět v titulku, snad jen s tou výjimkou, že akvárium vysoké 45 cm nebude mít ani terčovce - z toho bych zmagořil - ani skaláry, byť oba druhy jsou moje oblíbené ryby, ale jen a pouze, no dobře, tak převážně, jihoamerické tetry - zejména neonky.

To druhé akvárium  - východoasijské - by mělo mít jednak proudnou vodu, ale hlavně parmičky různých druhů, aktuálně vlastním Capoeta schuberti a dneska jsem neodolal a pořídil si jedenáct kousků Botia macracantha byť ještě do "starého"; naprosto nádherné ryby. Prozatím jsou sice v pouze šedesátilitrové nádrži, ale během příštího měsíce už bude nádrž nová, čtyřistalitrová. Kromě nich by tam měly být i jiné parmičky - Puntius conchonius, Labeo frenatus, Labeo frankei, Capoeta titteya, Balantiocheilus melanopterus a nejspíš ještě i další, podle situace, okamžitých možností a nálady. Možná dojde i na Capoeta tetrazona a na Capoeta pentazona. A samozřejmě nějaké ty sumečky a pancéřníčky; Corydoras paleatus, Corydoras schultzei, Corydoras panda a další. Jak jsem říkal, podle situace. (Koho zajímá, o jaké druhy jde, najde si je podle latinského názvu se strejdou Googlem.)

Fakt se na to těším, už jsem nezařizoval nové akvárko několik let, vlastně skoro dvě desetiletí. Jo, abych nezapomněl - příští akvaburza bude tak asi za měsíc - 12. 03. 2011, to bych se měl trochu víc věnovat pancéřníčkům, parmičkám a tetrám. Plánuju nákup  Hemigrammus erythrozonus, Capoeta titteya a mnohých dalších, zejména doplním hejna neonek - Cheirodon axeroldi a Paracheirodon innesi, už mám na ryby vytipované prodejce, od kterých nakupuju téměř pravidelně - jejich ryby jsou kvalitní, zdravé a bezproblémové. "To zas praskne mejdla... "

Sečteno-podtrženo; přijeďte se na Akvaburzu či Teraburzu do Ostravy na VŠB-TU podívat, ať už máte cestu kolem, či záměrně. Neprohloupíte. Je se na co dívat, je co nakupovat a nejde jen o zvířata, k dispozici jsou samozřejmě i rostliny a nejrůznější příslušenství.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Akvaburza Ostrava nena 13. 02. 2011 - 05:01
RE: Akvaburza Ostrava tenisak* 13. 02. 2011 - 09:49
RE: Akvaburza Ostrava ceress 02. 07. 2011 - 10:37
RE(2x): Akvaburza Ostrava valach-ostrawski 06. 07. 2011 - 09:06
RE(3x): Akvaburza Ostrava valach-ostrawski 06. 07. 2011 - 09:12
RE: Akvaburza Ostrava amelie00 18. 04. 2012 - 18:43