Byl sem u doktora

23. červen 2007 | 13.51 |

Tuž je to už tydeň, co na mě přyšla jakasyk kryze - šak vy, co choditě ku mně častějši, stě viděli, že to tudyk jaksyk flakam a seru na to. Něbyla to tvurči kryze, ale zdravotni. Byl sem minulu nedělu f take sytuacyji, že sem čekal orgazmus a přyšla migrena. Ale strašna. Malem sem se z teho vyvratil. No a tuž tak ta neděla fajně začnula, němohl sem se pomaly ani postaviť, ani chodiť ani ležeť. Praški nězabirali... No zkurveny den jak cyp. Ale jaksyk se to poskladalo, do večera sem se z nejhoršiho dostal. Pravim se, bo sem su je těžky hypertonik a praški na tlak mi došli, že zajdu f ponděli do doktorki, nech mi cosyk zas napiše. Jasne, normalně bysem se jich baj aj kupil sam, bo pry se za svoje problemy sam možu, když sem su je tak těžky, ale su enem na papir podpisany doktorku, tuž to inač ně idě.

Rano přy pondělku sem stanul, sednul do auta a vijo koně!, jel sem do Maryjanek ku svoji doktorce, ni? No ja, ale měla dovolenu a zastupuje jakysyk doktor kajsyk čert vi kaj. Chuj s tym, vydržim to ešče tydeň, něvim, esy je to akutni a gdo vi, jak by, co by, kaj by... No něchtělo mi se hledať po jakychsyk čertach-ďablach, tuž sem se vymluval sam sobě, že to přežiju...

Doma sem se převliknul do monterek, vlezl pod Felinu čenžnuť olej. Zrobil sem to, ekologicky uložil vyjety, naplnil motor "novou voňavou dávkou" a zas mě chitnula migrena. Eště horši, jak ta o neděli. Zežral sem kvanta praškuv - nic něpomahalo. Pruboval sem se z teho vychrapať, nic něpomahalo. Ale do večera zase sklidněne - prochrapal sem pul dňa.

V utery už se zdalo fšecko v pořadku, cosyk sem porobil opatrně okolo chalupy enem tak langzam, aby to se mnu něšlehlo. Jak tak uvažuju, vlasně ani něvim, co sem robil. Ale odpoledňa jak byli dvě hodiny, zas šalena bolesť hlavy. Pulzuje to, rostě, odezniva, a furt dookola. Zalehnul sem, ale už stačily dvě hoďky a byl sem pomaly f klidu. Fajně, zlepšuje se to. Přežiju, vydržim...

Přyšla středa rano, myslim se, že pojedu kosyť kajsyk travu, ale eště sem trochu "plaval", tuž se pravim, že se poměřym tlak. Pytatě se, čemu sem to nězrobil spiše? Němjel sem baterki do tonometra. Ale fčilek sem měl jedny z nabiječki přychistane do bezdratove myšički, keru mam ku notebuku. Dal sem jich do tlakoměru, přyvažu se ho na zapjesti a drrrrrrrrrrrrr. KURWA!!! 236/140! Z hruški dolu! Do auta a do doktora. Syce tym domacym tonomeram moc něvjeřym, ale jak prdně v mozku cevka, budu f piči jak Baťa z dřevakami.

Doktora sem našel, seděl v baraku byvaleho Telekomu. Něbylo tam ani moc ludi, přede mnu jeden cygan, jeden chlopek okolo šedesatki, jeden synek taky, jak ja a ja posledni... Fajně, něbudu tam dluho. Cygan chtěl leki pro svoju družku, co chtěl ten starši chlopek to už se něpamatuju. Ale ten synek, co tam byl přede mnu se mi faktycki lubil. Cosyk takeho jak ja. Věk mezy štyrycytku a padesatku, těžka vaha... A protože dveře byly pozotvirane, bylo slyšeť, o čim se z doktorem vyklada. Takovy fajny, odevřeny chlop... A tež chtěl praški na tlak...

Pravi: "Pane doktore, víte, potřebuju napsat léky na tlak, chtěl bych změnu, zažil jsem takovou nepříjemnou situaci... Byl jsem teď před pár dny s jednou nádhernou kočkou, a nepostavil se mi... Trapas jak blázen, ale víte, jak to je. Dokud jazyk-prsty mám ničeho se nelekám, ovšem i tak. Stát se mi to příště, tak to nerozchodím. Holka se mi naštěstí nevysmála, ale... No nechci to znovu zažít."

Do ordynacyje sem něviděl, tuž jak se tvařyl doktor, to něvim. Sestra zustala "štronzo". Enem chvilku, potom se začala pod nosem pochichtavať. Synek vylezl z receptem a ja už sem šel do doktora jako "dalši". Doktor, taky sympatycki, zarostly starši chlopek - cosyk okolo možna baj aj sedumdesatki. Našponovany na židli. Taka figurka, jak Hrušinsky z filmu Vesničko má, středisková. Lubil se mi. A tuž mu pravim: "Pane doktore, možetě mi tež napsať take praški, jak temu přede mnu?"

Fajny deň.

Zpět na hlavní stranu blogu