Lightkomanči

4. červen 2007 | 09.35 |

Už nějakou dobu kroutím nevěřícně hlavou nad tím, co tahle vláda vymýšlí. Poslední kapkou je Kalouskova parodie na reformu veřejných financí, co tenhle pán se svou squadrou vymyslel, nad tím zůstává rozum stát. Nezbývá, než doufat, že těch pár lidí kolem Tlustého přece jenom neumožní, aby další socialistický paskvil vešel v platnost. Po hardkomančích - KSČ(M) a softkomančích - (ČSSD), se objevuje další kategorie, lightkomanči® (ODS). Já sice chápu, že Mirek Topolánků potřebuje splácet svoji osmimilionovou hypotéku, ale nejsem ochotný akceptovat ústupky, které kvůli tomu udělal melounům (Kuchtová a Džamila jsou skutečné perly) a lidovcům. Prostě teď tady máme tři komunistické partaje a abych pravdu řekl, začínám pomalu uvažovat o emigraci. Jsem pro tuhle pakáž lovnou zvěří. SOUDRUZI, AŤ UŽ JSTE MODŘÍ, ČERNÍ, ORANŽOVÍ, NEBO RUDÍ! DOBRÝ HOSPODÁŘ OVEČKY STŘÍHÁ, VY JIM SDÍRÁTE KŮŽI!

Dále už slova pana Jana Suchánka (celé na http://www.virtually.cz/index.php?art=14431):

>Je nesmyslné poukazovat na absenci ekonomické kvalifikace (nejen Kalouska). Ta je programová. Vždyť i nový ekonomický náměstek policejního presidenta musí být jen studovaný "backhand pendrek" a "forehand pendrek" a ne ekonom. Co mne zaujalo a inspirovalo, byl poukaz na nepřátelskou kategorii v očích ministerských byrokratů, daňovou optimalizaci. Je až směšné připomínat, že daňová optimalizace je od zrušení ústavy třídní diktatury výrazem zákonné povinnosti podnikatele, to znamená jeho povinnosti maximalizovat zisk. Jestli ministr financí presentuje vládní program jako zákonnou obranu proti daňovým optimalizacím, pak pro mne přiznává, že tahle vláda se účastní pokračující sametové restaurace socialismu formou upevňování sociálního státu. Marxisti, ti jsou vychováni k nenávisti k zisku, tedy mimo toho vlastního, korupčního z jejich funkcí. Vláda se k této marxistické výchově bojem proti daňovým optimalizacím přihlásila.

Daňové optimalizace prý dělají podnikatelé, aby si snížili daňový základ a vyhýbali se tím povinným solidárním příspěvkům na sociální stát nebo spíš na platy státní byrokracie. Za tím účelem si prý sjednávají úvěry a platí nehorázné úroky. Proto se část placených úroků posune do kategorie dividend, placených ze zdaněného zisku. Nějak se zamlčuje, že příjemce úroků je musí přiznat jako zdanitelný příjem. Jsem líný a nemám čas to kontrolovat, ale jsem přesvědčen, že to někde a brzo narazí na porušení nějakého všeho mezinárodního závazku a práva na ochranu investic. Ty úroky se neplatí jen na offshorové adresy ale i v rámci EU.
Vláda plná socialistů nebo-li sociálně odpovědných politiků s křesťanem na financích je nějak nedůsledná. Já být socialistou, který je přesvědčen, že úrok vyšší než 6 % je nemorální a zaslouží daňovou restrikci, pak bych před takovým úrokem chránil i občany a nenechal bych exekutory, aby je honili a dělali z nich bezdomovce za to, že nebyli schopni splácet úroky vyšší než 6 %. To vláda nedělá a tak mi zase nezbývá než konstatovat, že se jedná jen o marxistickou restrikci podnikání. S tou restrikcí si samozřejmě trh poradí a restrikci se vyhne, jen jde o to, jak se nám ti postbolševici zase vybarvili.
Ten útok na "buržoazní" zisky přiznává náš bolševický vynález – dvojí zdanění. Na jedné straně bude úrok zaplacen z již zdaněného zisku a na druhé se započte do daňového základu. Takhle finanční úřady mohou šikanovat a kriminalizovat kohokoliv, na kterého se odváží, a dlouho již to také praktikují. Prostě finančáci ignorují smluvní svobodu a za to, že si daňový subjekt snížil daňový základ o nákladovou položku, kterou jako příjmovou zdanil jejich obchodní partner, a vysvětlení neodpovídá subjektivní představě úředníka finančního úřadu, ti mu vyměří dodatečnou daň a sankce. Takto svoji oběť finančně zdecimují a pak ji předhodí konkurzní mafii.<

Kurva přemýšlejte!!!

Ale co, vždyť ti naši nevděční parchanti si nic jiného, než socialismus čtvrté cenové skupiny nezaslouží.. Nebo ne?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře