Kdybyste nevěděli...

29. duben 2017 | 00.11 |

Před pár lety jsem se kdesi chvástal, že mám objednané mírné zimy na dobu, než dostanu pod střechu "kůlnu na nářadí a zemědělské stroje". Nechuť k dokončení se táhla, strojů a podobného zařízení postupně přibývalo. Ale protože přibývalo i jistých zdravotních problémů a to až do stádia, kdy se ze mne stal oficiálně uznaný částečný staatskripl - částečný jen proto, že jsem neměl dostaqtek drzoswti obejít všechny možné i nemožné doktory a nechat se vyšetřit, protože kdybych to byl býval byl udělal, tak bych byl býval byl dostal plný.

A tak se stalo, že "kůlna na nářadí" od loňského podzim u stojí pod střechou. Tudíž Vis Maior byla vyvázána ze svého příslibu mírných zim a tak jsme si konečně od doby Nohavicovy Ladovské zimy užili +/- normální zimní počasí, březen i duben se chovaly tak, jak už si mnozí z nás zapomněli pamatovat. Prostě takové normální počasí. I vody je po letech konečně dostatek, Matka Příroda nám vykompenzovala dva roky sucha měrou vrchovatou. Když jsem dneska projížděl přes Polanku, zbývalo ještě asi čtvrt metru a Odra je v lukách, ve zbytku studny mám najednou spoustu vody - ještě loni tam bylo skoro úplně sucho.

Ale už zase jsem se zaběhl myšlenkami někam stranou. Co jsem to vlastně... Jo, už vím. Kdybyste nevěděli, proč je venku taková zima a mokro, tak za to můžu já. Kůlna je pod střechou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kdybyste nevěděli... hablina 29. 04. 2017 - 06:23
RE: Kdybyste nevěděli... hablina 29. 04. 2017 - 06:37
RE(2x): Kdybyste nevěděli... dennapicu 02. 05. 2017 - 15:11