Enem také vyprávjání..

20. prosinec 2011 | 01.25 |

Lidi co blbnete? Kde jste kdo? Když si chci něco přečíst, abych si to napsal sám, ne? Klid, za týden už bude po vánocích, všichni budou funět jak tři týdny vykrmovaná husa, objeví se halda nových blogů o hubnutí.. Přijde Silvestr a začne další rok. A ten přeletí zase o něco rychleji.. No nevím, jak kdo, ale já mám dojem, že teď jedny vánoce byly. Fakt. Nedávno. Vždyť je to jenom pár dní... Nebo se pletu?

Tak jsem dneska, vlastně včera, přezul auto a někdy po ránu mi přivezou asi třicet metráků tepla, tak je jasné, že na vánoce bude zima. Čímž si dovoluji upozornit všem, kdo si u mne objednali teplo až do vánoc, že slib jsem jako obvykle splnil a je třeba se připravit na mráz, sníh, deště, plískanice a podobné drobné radosti života.

Dokončuju práce, co mám nasmlouvané a urguju platby - letos je platební morálka firem obzvlášť mizerná, zdržují to už i ti, co vždycky byli bez problémovými klienty a já, protože nakupuju za hotové, ale dělám na fakturu čelím jedné výzvě za druhou. Ono je to dost pitomé, když člověk nemůže ani vyjet, protože musí počítat, jestli zaplatit ČEZu, nebo si koupit pohonné hmoty. Takových a podobných dilemat jsem si užil letos mraky, teď se to chviličku zklidní, po Novém roce dojedu, co jsem zatím ještě nestačil a potom... No potom nejspíš rozjedu nějaké nové projekty, třeba se něco chytne. Zaplatil jsem si doménu se svým jménem (ne nickem, se jménem) na další čtyři roky a zaregistruju si nejméně další dvě nové. Chystám "rodinný podnik" - dcery jsou v nezaměstnatelném věku, tak nezbývá, než si pracovní místa vytvořit. Nějaká inspirace tu je, nápady se objevily - jako obvykle - znenadání. A potem nech to para tlači.

Aktuálně finišuju na zakázce pro jednu docela velkou firmu, dvakrát týdně trávím cirka šest hodin na žebříku - moje křečové žíly se mohou zbláznit radostí. Ale co by člověk neudělal, aby mohl Šílenému Chemikovi zaplatit co největší daně, že jo? To jsou taky slušné paradoxy. Práci udělanou v listopadu a prosinci dostanu zaplacenou v lednu, únoru, březnu a často i v dubnu. Nemám šanci na žádnou optimalizaci - hezky všechno pěkně přiznat. Nejradostněji platím daně z peněz, co jsem nikdy neviděl a kdo ví, zda uvidím. No fakt. DPH se odvádí z faktury vystavené, nikoli zaplacené. Ale já to dělám s chutí a s úsměvem na rtech (jo, jsem divnej). No představte si, že by nebylo na rozmnožování morgošů, Co by ti chudáci dělali? Mají děti tak ráááádi... Nebo nedej Bože, by politici neměli co rozkrádat..? No kam by to vedlo?

Předevčírem jsem spálil poslední pořezané dřevo a včera přijel z "práce" domů až hodně pozdě - uvažoval jsem, jak to vyřešit s topením. Ugla ješčo nět, dřevo je ve formě desek na hromadě. Co s tím? I napadlo mne, že by možná mohla na tuhle práci stačit ta homelitka, co jsem ji nedávno tolik sepsul. Vzal jsem tedy kozu, položil desku a pak další, a další... A řezal a řezal, až bylo dost dřeva na svlažení vzduchu v obytných místnostech. No jo, už je to tak. Moje kosti už raději teplo. A tak homelitka dostala milost, našla se pro ni práce, na kterou stačí.

Dnes mě čeká dalších několik hodin na žebříku, ale po dnešku už budu hotov. Vyjednám předání díla a ve čtvrtek to dořeším papírově. Aspoň doufám. Na pátek (ne na Pátka), na pátek se asi moc spoléhat nedá, když je v sobotu Štědrý den, to už těžko seženu kohokoli zodpovědného. Ve středu se ještě půjdu podívat na paní doktorku jak se jí daří a může to vypuknout. Následně celý příští týden hraju hru na medvěda. Spím zimním spánkem - tak mě nebuďte.

Užijme si svátky klidu a rozjímání, dokud nám to multikultúry nezatrhnou.

Jo a pište lidi, ať mám co číst.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Enem také vyprávjání.. inenaso 20. 12. 2011 - 07:28
RE(2x): Enem také vyprávjání.. hanys®bonzuje.cz 21. 12. 2011 - 23:12
RE(3x): Enem také vyprávjání.. valach-ostrawski 23. 12. 2011 - 03:09
RE: Enem také vyprávjání.. hospodynka 20. 12. 2011 - 10:29
RE: Enem také vyprávjání.. skaut68-pise®vzpomina.cz 20. 12. 2011 - 18:40